Žolės gaisrus šiek tiek pristabdė subjurę orai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Atvėsę ir lietingi orai leido pailsėti ugniagesiams gelbėtojams, šį pavasarį intensyviai kovojantiems su pernykštės žolės gaisrais.
Praėjusios savaitės pabaigoje pranešimus apie degančią žolę gelbėtojai gavo vieną po kito, padegėjai nerimo ir naktimis.

Praėjusią savaitę – žolės gaisrų gausa

Balandžio 8-ąją 25 arai žolės degė mieste, prie Ventos upės, tą patį vakarą ugniagesiams teko kovoti su žolės gaisru Buknaičiuose.
Likus kelioms minutėms iki vidurnakčio buvo pranešta, kad Ukrinuose dega žolė ir nupjauti krūmai. Liepsnos gesintos 40 arų plote, o po pusvalandžio vienas iš gaisrą gesinusių ekipažų turėjo skubėti į kitą gyvenvietės vietą – ten degė 60 arų žolės ir krūmynų. Su ugnimi kovota iki antros valandos nakties. Ugniagesiai gelbėtojai pastebėjo du neblaivius vyriškius, kurie galimai ir padegė šiuos plotus.
Balandžio 9-ąją ir 10-ąją ugniagesių ekipažai degančią žolę gesino Kurmaičiuose.

Žolė degė miestelyje

Ketvirtadienį, apie pusę dešimtos vakaro, viekšniškiai pievoje, prie senojo miestelio stadiono, pamatė liepsnos liežuvius ir iškvietė ugniagesius. Kol jie sutramdė ugnį, išdegė apie 30 arų žolės plotas.
„Pirmadienį surengėme reidą po rajono apylinkes, lankėmės Šerkšnėnų, Židikų ir Mažeikių apylinkių seniūnijose. Vienoje vietoje pastebėjome padegtą pernykštę žolę, tačiau padegėjų nustatyti nepavyko“, – sakė Mažeikių priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas Mindaugas Gaurilavičius.
Nuo metų pradžios jau gesinti 27 gaisrai atvirose teritorijose – gerokai mažiau, lyginant su praėjusių metų laikotarpiu, kai atvirose teritorijose teko gesinti 60 gaisrų.

One Reply to “Žolės gaisrus šiek tiek pristabdė subjurę orai”

  1. Agota, pencininkė parašė:

    Aš tai papilu ant drėgnos žolės saliarkos ir degimas gaunasi puikus. O saliarkos dažytos papigiai atveža anūkai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto