Žolės pjovimas – kas ir kur turi rūpintis

Atėjus vasarai ir sužaliavus žolei, prasideda dar vienas darbas – žolės pjovimas viešosiose miesto erdvėse, daugiabučių gyvenamųjų namų kiemuose, privačiuose sklypuose, aplink sodybas ir kt. Tada iškyla klausimų, kas ir kur turėtų pasirūpinti, kad žolė būtų laiku nupjauta. Kaip yra iš tikrųjų?

Bendras viešųjų erdvių, kuriose pjaunama žolė, plotas Mažeikių mieste yra 182,39 ha, iš jų 22,39 ha – parkai ir skverai. Šį plotą prižiūri Mažeikių seniūnija. Žolė pjaunama du kartus per mėnesį, o esant intensyviam žolės augimui pagrindinėse miesto gatvėse – ir tris kartus.

Daugiabučių gyvenamųjų namų kiemus prižiūri namus administruojančios įmonės, todėl  gyventojai dėl nepjaunamos žolės turėtų kreiptis į jas.

Mieste yra daug privatiems asmenims priklausančių ir komercinės paskirties sklypų, kurių savininkai dėl neprižiūrimų jiems priklausančių sklypų yra perspėjami. Tokių sklypų savininkai po liepos 15 d. įtraukiami į Nenaudojamų ir apleistų kitos paskirties žemės sklypų sąrašą ir, jei sklypas per nurodytą laikotarpį nesutvarkomas, sąrašai perduodami Valstybinei mokesčių inspekcijai.

Ventos upės slėnis patenka į Europos ekologinį tinklą „Natura 2000“. Čia saugomos dvi paukščių rūšys: griežlių ir perinčių tulžių. ,,Natura 2000“ teritorijų tvarkymo plane yra nustatytos kraštovaizdžio tvarkymo zonos. Seniūnija žolę pjauna pagrindinėje paplūdimio teritorijoje, apie dviračių ir pėsčiųjų takus, ten, kur nėra taikomi apribojimai.
Mažeikių rajono savivaldybės administracija
Sut. MS-41

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto