Žolinė Mažeikiuose kvepėjo augalais ir medumi

Organizatoriai pasirūpino, kad šventė būtų kvapni ir spalvinga. Autoriaus nuotr.

[nggallery id=880 template=caption]Antradienį mažeikiškius į aikštę prie Kultūros centro susieiti kvietė Žolinės šventė „Kai pakvimpa žolynais ir medum“. Skambant muzikai ir dainoms, šventės dalyviai gėrėjosi iš žolynų ir gėlių sukurtomis kompozicijomis, vaišinosi vasariškomis gėrybėmis.
Žolinės organizatoriai įsitikinę: norint surengti įdomią šventę, būtina iš anksto ir daug ruoštis.

Daug atlikėjų

Trečią kartą mieste vykusi Žolinės šventė iš tiesų kvepėjo vasara: čia mažeikiškiai džiaugėsi iš augalų šakelių, gėlių žiedų sukurtomis kompozicijomis, ragavo žolelių arbatų, iš bitininkų pirko medų ar kitos iš bičių gaunamos produkcijos, smaližiavo, ant šviežio agurko užsitepę varvančio medaus.
Šventės metu skambėjo muzika – vedėjai Karolina Riaukaitė ir Vaidas Andrijaitis į sceną kvietė atlikėjus: pasirodė Mažeikių trečiojo amžiaus universiteto „Mes“ kolektyvai, žiūrovus sužavėjo romansų atlikėjai „Akmenės vyrai“ ir kapela „Trukt už vadžių“ iš Nevarėnų, šokio vingrybes demonstravo grupė „Asorti“, gausių plojimų susilaukė TV projekto „Lietuvos balsas“ finalininkas Gražvydas Staigvilas, ne viena šokėjų pora sukosi grojant šventę užbaigusiam duetui „Euforija“.
„Šventėje skambėjo daug muzikos, pasirodė nemažai kolektyvų. Nustebino saviveiklininkai iš Telšių, kurių nebuvome numatę programoje – jie patys pasisiūlė mums pakoncertuoti, sakydami, kad tai jiems bus generalinė repeticija prieš išvykstant pasisvečiuoti į Estiją“, – pasakojo šventės organizatoriaus – klubo „Mano namai“ vadovė Krista Kinčienė.

Augina levandas

Į Žolinės šventę atvykę pikeliškiai ragino mažeikiškius susipažinti su mūsų laukuose ar darželiuose žydinčiais augalais: atpažinusiųjų visus jų atvežtus augalus laukė specialūs prizai, taip pat padaryti iš augalų.
Ukriniškiai kvietė paragauti visoje šalyje žinomo „Vobulū sūrio“.
„Šis sūris pagamintas iš šiųmetinio obuolių derliaus, yra labai šviežias ir skanus. Nusprendėme pradėti ir naują verslą – auginti ir propaguoti levandas. Tai labai naudingas augalas, žavintis ne tik žiedais, bet ir raminančiai veikiantis, valantis ir gaivinantis orą, atbaidantis parazitus, naikinantis mikrobus“, –  kalbėjo Ukrinų bendruomenės vadovė Vilma Vžesniauskienė.
Aplinką puošė Irenos ir Vaclovo Akavickų iš Sedos seniūnijos atvežti šių gėlių žiedai. Jurginų karaliais tituluojama pora visus kvietė rugsėjo 9-ąją atvykti į tradicinę Sedos jurginų šventę.

Bet kuris renginio dalyvis galėjo trumpam pasipuošti tautiniais drabužiais... Autoriaus nuotr.

Pažadą ištesėjo

Žolinėje nepamiršta ir tai, kad 2017-ieji paskelbti Tautinio kostiumo metais. Tuo pasirūpino klubas „Mano namai“. Liepos 6-ąją K. Kinčienė pažadėjo, kad per Žolinę mažeikiškiai galės nusifotografuoti ne tik prie moteriško tautinio kostiumo, „pasiūto“ iš dirbtinių žiedų ir lapelių, bet ir prie vyriško.
Pažadas buvo ištesėtas. „Tie kostiumai atėmė iš mūsų daug laiko. Jų gamyba – ilgas procesas, labai smulkmeniškas, kruopštus, kantrybės ir atidumo reikalaujantis darbas. Nelengva surinkti reikiamas spalvas, tuos žiedelius apkarpyti“, – pasakojo klubo pirmininkė.
Žolinės šventė Mažeikiuose – klubo „Mano namai“ sumanymas. Jai reikia ruoštis – prisirinkti reikiamų žolynų, žiedų, kitų medžiagų. Ne visi augalai kompozicijoms, puokštėms tinka, tad tenka nemažai eksperimentuoti, stebėti, kuris augalas kiek gali išlaikyti nenuvytęs.

Papuošė ir bažnyčią

K. Kinčienė pasakojo, kad semtis patirties klubas „Mano namai“ vyko į Anykščius – ten moterys pademonstravo ir savo sugebėjimus.
„Stebėdami kitus, matėme, kad ir mes galime tai padaryti. Daug laiko atima ne tik konkrečių darbų šventei kūrimas, bet ir visokie organizaciniai reikalai, valdiški formalumai. Bet kai pradėjome, tai jau dirbome: miškuose ir pievose mes tikriausiai išvaikėme visas erkes…
Papuošėme ne tik šventės vietą, bet ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčią – tai taip pat jau darome keletą metų. Labai džiaugiuosi, kad sulaukėme draugų pagalbos – gėlių parūpino „Bočių“ bendrija, daug padėjo Kultūros centras“, – kalbėjo klubo vadovė.

Didžiausias įvertinimas – žmonės

K. Kinčienė dėkojo visiems, vienaip ar kitaip prisidėjusiems, organizuojant šventę. Išskirtinės padėkos nusipelnė klubo „Mano namai“ moterys: Benigna Tolišienė, Janina Sodeikienė, Zita Varanienė, Janina Vaišnorienė, Ramutė Ozolienė, Irena Liulienė, Irena Montvydienė, Elytė Kostkevičienė, Jovita Naščiušonienė, Julija Rutavičienė, Birutė Paleckienė, Janina Kvietkauskienė, Reda Sudintienė, Zuzana Končiutė ir Irena Lazarukienė.
„Didžiausias pasiekimas ir įvertinimas mums yra tai, kad į šventę atėjo daug žmonių. Vadinasi, tokios šventės žmonėms reikia“, – apibendrino K. Kinčienė.

Saulius RUDŽIONIS

One Reply to “Žolinė Mažeikiuose kvepėjo augalais ir medumi”

  1. Onutė parašė:

    Ačiū šaunuolei Kristai!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto