Skirtą bausmę sutrumpino Apeliacinis teismas

Pirmos instancijos teismas netinkamai taikė baudžiamąjį įstatymą, tad ir laisvės atėmimo bausmę mažeikiškiui sušvelnino iki aštuonerių metų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Lietuvos apeliacinis teismas išnagrinėjo nuteisto už nužudymą mažeikiškio skundą ir nelaisvės laiką jam sutrumpino vieneriais metais.

Nužudė žaidžiant šachmatais

37-erių metų Darių S. Šiaulių apygardos teismas nuteisė už tai, kad praėjusių metų liepą sodų bendrijoje „Šaltinėlis“ kilus buitiniam konfliktui, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, jis peiliu dūrė sugėrovui P. P. į krūtinę ir jį nužudė.
Vasarį teisėjai Dariui S. skyrė devynerių metų laisvės atėmimo bausmę, taip pat priteisė išmokėti beveik du tūkstančius litų turtinės ir neturtinės žalos.
Nuteistasis pateikė skundą Lietuvos apeliaciniam teismui ir prašė dėl nužudymo jį išteisinti arba perkvalifikuoti nuosprendį į neatsargų gyvybės atėmimą (už ką gresia areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų) ir bausmės vykdymą atidėti, o esant galimybei, ir atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.
Darius S. taip pat prašė nepripažinti jo atsakomybę sunkinančios aplinkybės – nusikaltimo padarymo apsvaigus nuo alkoholio. Nuteistasis teigė, kad po P. P. jam suduotų smūgių, jis 2–5 minutes buvo be sąmonės, o jam atsigavus, P. P. vėl sudavė į galvą, tik po to jis paėmė peilį ir dūrė nukentėjusiajam į krūtinę. Jis nesuvokęs, kokį peilį atsitiktinai pagriebė.

Bausmę sumažino metais

Teismas nusprendė, kad vidutinio girtumo stadiją pasiekęs žmogus (Dariui S. po nusikaltimo buvo nustatytas 1,88 promilės girtumas) suvokia, kas darosi aplinkui, tačiau nesugeba kritiškai vertinti savo veiksmų ir dėl to padaro nusikalstamas veikas. Apeliacinis teismas konstatavo, kad mažeikiškio padaryta nusikalstama veika – tyčinis nužudymas – yra priskiriamas labai sunkių nusikaltimų kategorijai. Įstatymas už tai numato griežtą bausmę – laisvės atėmimą nuo 7 iki 15 metų.
Lengvinančia aplinkybe teismas pripažino tai, kad Dariaus S. nusikalstama veika buvo atsakomoji reakcija į P. P. pavartotą fizinį smurtą, kai kilus konfliktui, lenkiant rankas ir žaidžiant šachmatais, jam buvo suduotas smūgis ir sužalota kakta.
Teisėjų kolegija nustatė, kad pirmos instancijos teismas netinkamai taikė baudžiamąjį įstatymą, tad  ir laisvės atėmimo bausmę mažeikiškiui sušvelnino iki aštuonerių metų.
Darius S. teigė skųsiąs nuosprendį Lietuvos aukščiausiajam teismui. Tuo tarpu už grotų jis gali patekti jau artimiausiu metu, jeigu skundą gavęs teismas nenuspręs laikinai sustabdyti bausmės vykdymo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto