Savaitgalį visoje šalyje aplinkosaugininkai surengė reidą, tikrindami, ar žvejai turi būtinus leidimus ir ar nešiojasi privalomus smaigus. Aplinkos ministerija paskelbė naujus bazinius įkainius žuvų ištekliams padarytai žalai, kurie gerokai padidėjo.
Patikrino 4 tūkstančius žvejų
Surengus reidą, kuris apėmė visą šalies teritoriją, per dvi dienas buvo patikrinta beveik keturi tūkstančiai žvejų mėgėjų.
Tik penki procentai patikrintųjų nebuvo įsigiję žvejybos leidimų, aštuoniolika procentų žvejų neturėjo privalomų turėti smaigų. Reido metu konfiskuoti draudžiami žvejybos įrankiai ir priemonės – 164 skrituliai ir trys grąžtai.
Surašyti keturi įspėjimai
Mažeikiškiai aplinkosaugininkai kartu su kolegomis iš Šiaulių per dvi dienas apsilankė prie Tulnikių, Juodeikių, Renavo bei Kalnijų tvenkinių, patikrino Sedos ir Plinkšių ežerus, stebėjo padėtį prie Leckavos.
„Reido metu patikrinome aštuoniolika žvejų, dešimt iš jų buvo pensininkai, kuriems žvejybos leidimo nereikia, o visi kiti leidimus turėjo. Surašėme keturis įspėjimus už tai, kad žvejai ant ledo lipo neturėdami privalomų smaigų.
Beveik visi kalbinti žvejai tikino apie privalomus turėti smaigus girdį pirmą kartą. Primename, jog už tai, kad žvejys, išsiruošęs į poledinę žūklę, neturi su savimi smaigo, jam gresia įspėjimas arba bauda nuo 25 iki 200 litų“, – informavo rajono aplinkos apsaugos agentūros vyresnysis inspektorius Alfredas Nicius.
Reido metu aplinkosaugininkai taip pat iš vienos eketės ištraukė lydekoms gaudyti skirtą draudžiamą žvejybos įrankį – palaidinę.
Padidinti žalų įkainiai
Pirmadienį paskelbti nauji baziniai įkainiai žuvų ištekliams padarytai žalai įvertinti, jie įsigalios iš karto po to, kai bus paskelbti „Valstybės žiniose“. Jie, kaip ir gamtai padarytos žalos medžioklės metu, padidėjo kai kuriais atvejais net iki dešimties kartų.
Už itin vertingas žuvis – lašišą ir šlakius – nuo šiol teks mokėti nebe du šimtus litų, bet du tūkstančius litų. Pasak aplinkosaugininkų, šlakiai veisiasi ir Ventos upėje, tad ir vietos brakonieriams gali tekti gerokai papurtyti kišenę.
„Mažeikių rajono vandens telkiniuose dažniausiai sutinkamos lydekos, lynai, šapalai, žiobriai, karšiai ir karpiai. Visos šios žuvys įkainotos gerokai brangiau negu buvo anksčiau – už neteisėtai sugautą lydeką dabar bus mokama ne šimtas, o penki šimtai litų, už kitas minėtas žuvis teks mokėti nebe po keturiasdešimt litų, kaip buvo iki šiol, bet po du šimtus litų už kiekvieną“, – informavo vyresnysis specialistas.
Aplinkosaugininkai pažymėjo, kad šiuo metu poledinės žūklės mėgėjams aktualu ir tai, kad už neteisėtai sugautų stintų kilogramą teks pakloti penkiasdešimt litų, plekšnių – dvidešimt, strimelių ar šprotų – po dešimt litų.
Pinigai, surinkti už gamtai padarytos žalos atlyginimą, bus skiriami aplinkos apsaugos rėmimo programoms vykdyti.
„Šiais metais jei ne kiekvienas, tai kas antras žvejys tikrai susitiks su gamtos inspektoriumi.” – Aplinkos viceministras L.Jonauskas.
Juokas man ima iš tokių naujojo aplinkos ministro Mazuronio akcijų prieš žvejus, t.y. runkelius, kurie neturėdami darbo ir valgyti žuvikes gaudo. Tipo žiūrėkit, kiek pažeidėjų sugavom. Ar kitų problemų aplinkosaugoj nebėr?
tai tikriausei pats irbusi suleides tas sakotines kad taip viska gerai zinai
As zuves gaudau tik su tinklu ir bet kada. Dar niekas nenubaudė.
kad geriau zuvele kibtu ,tris kartus paspjauk:)
Plinksiu ezere pilna prikista sakotiniu tik niekas ten ju netikrina isskyrus brakonieriu