Žvejams būtina žinoti draudimus

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Prieš išsiruošdami į žvejybą šio laisvalaikio praleidimo būdo mėgėjai turi prisiminti, kad nuo kovo 1 d. įsigaliojo draudimas gaudyti dar dviejų rūšių žuvis.

});

Draudžiamas laimikis kainuos brangiai

Kovo 1 d. įsigaliojo Mėgėjų žvejybos taisyklėse numatytas draudimas gaudyti kiršlius ir sterkus. Draudžiamu laikotarpiu sugavus šią žuvį, teks susimokėti ir 120–300 eurų administracinę baudą ir atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą – tiek vienas kiršlys, tiek sterkas (starkis) įvertinti po 240 eurų. Be to, iš pažeidimą padariusio asmens konfiskuojami įrankiai bei priemonės.

Kiršlys – upių žuvis, mėgstanti srovę ir šaltą vandenį, o sterkas – atvirų vandens plotų gyventojas, sparčiai auganti plėšri žuvis, išgaudanti smulkias žuveles. Ši žuvis beveik nesudaro konkurencijos lydekoms dėl to, kad pastarosios paprastai savo grobio tyko vandens augmenija apaugusiuose vandens telkinių pakraščiuose.

Šiurkščių pažeidimų...

Laikraščio elektroninę versiją gali skaityti tik prisijungę ir prenumeratą turintys vartotojai.

Jeigu esate mūsų prenumeratorius, prisijunkite su savo prisijungimo duomenimis, kuriuos gavote atlikę apmokėjimą arba kuriuos jums suteikė redakcija.

Registruokitės | Pamiršai slaptažodį?

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto