Atsisakyta bendradarbiavimo su Baltarusijos miestu

Nuotr. iš Savivaldybės administracijos archyvo

Trečiadienį vykusiame neeiliniame Mažeikių rajono savivaldybės tarybos posėdyje politikai vienbalsiai sutarė, kad būtų nutrauktas bendradarbiavimas su Baltarusijos Novopolocko miestu.
Toks sprendimas priimtas reaguojant į karo įvykius Ukrainoje – Baltarusijai tapus artima Rusijos partnere, pastarosios šalies ginkluotosioms pajėgoms pradėjus karinius veiksmus.
Kitiems savo partneriams – nuo karo nukentėjusiam Sumų miestui – tiesiama pagalbos ranka: į Ukrainą iškeliaus mažeikiškių parama.

Mažeikių rajono savivaldybės bendradarbiavimas su Novopolocku vyko, vadovaujantis 2002 m. gegužės 31 d. pasirašyta sutartimi. Tačiau, kaip informavo sprendimo projektą rengęs mero patarėjas Ramūnas Bertulis, pastaraisiais metais jokios bendradarbiavimo veiklos su šiuo miestu nebuvo.
„Čia mūsų sprendimas labiau politinis nei teisinis. Ir Tarybos politinė išraiška, kad atsisveikiname su Baltarusija, kol yra tokia situacija“, – teigė mero patarėjas.
Tarybos posėdžiui pirmininkavusi vicemerė Sigutė Bernotienė paaiškino, kad sutartyje numatyta, jog ji gali būti nutraukta abiejų šalių sutarimu, vadovaujantis abiejų miestų tarybų sprendimais arba raštišku vienos pusės pasiūlymu, pagrįstu Tarybos atitinkamu sprendimu.
„Mes solidarizuojamės su partneriu NATO, Europos Sąjunga bei kitomis šalimis ir pasisakome prieš karą“, – sprendimo projektą pristatydama jungtiniame Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio bei Švietimo, kultūros ir sporto komitetų posėdyje kalbėjo vicemerė.
Ne tik politika besidominantys gyventojai, bet ir kai kurie Tarybos nariai mano, kad mūsų rajono Savivaldybės taryba delsė reaguoti į įvykius Ukrainoje.
Ne tik Savivaldybės reakcijos į Rusijos agresijos veiksmus laukė mažeikiškiai. Viešoje erdvėje, socialiniuose tinkluose gyventojai stebėjosi, kodėl Mažeikių rajono savivaldybė neprisideda prie paramos Ukrainai, pavienės iniciatyvos savivaldą aplenkė.
Mero pavaduotoja Rūta Matulaitienė „Santarvei“ teigė, kad tokių klausimų sulaukia ir Savivaldybė, tačiau Užsienio reikalų ministerijos rašte buvo raginama neskubėti to daryti, kol iš Ukrainos nebus gauta tikslinio sąrašo, ko labiausiai reikia.
„Savivaldybė bendrauja su Ukrainos Sumu miestu. Kai tik sulaukėme jo mero informacijos, kokios pagalbos labiausiai reikia, pradėjome spręsti paramos klausimą, kaip operatyviai surinkti tai, ko prašo mūsų partneriai, kaip paramą nugabenti ir panašiai“, – „Santarvei“ kalbėjo vicemerė.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto