Mažeikiuose vyks talentingųjų „Simfukų“ labdaros koncertas

Nuotr. iš orkestro „Simfukai“ archyvo

Kitą penktadienį, gegužės 6-osios vakarą, Mažeikių kultūros centre vyks Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos moksleivių simfoninio orkestro „Simfukai“ koncertas „Nešame taiką Pasauliui“.

Labdaringo koncerto organizatorės – Mažeikių Rotary klubo narės, kviesdamos mūsų rajono gyventojus į šį renginį, tikina: orkestro muzikantų atliekama muzika nepaliks abejingų, o už bilietus surinktos lėšos taps paspirtimi Mažeikių rajono vaikų dienos centrų veiklai ir juos lankantiems ukrainiečiams vaikams bei pačiam „Simfukų“ orkestrui.

Gyvuoja ilgiau nei du dešimtmečius

Vilniaus Balio Dvariono muzikos mokyklos moksleivių simfoninis orkestras „Simfukai“ buvo įkurtas 1999 metais. Pirmuoju orkestro meno vadovu ir dirigentu tapo Ugnius Vaiginis, nuo 2001 metų orkestrui vadovauti ėmėsi tarptautinio Grzegorzo Fitelbergo dirigentų konkurso aukso medalio ir premijos laimėtojas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas maestro Modestas Pitrėnas. O jau daugiau nei dešimtmetį šiam moksleivių orkestrui diriguoja maestro Modestas Barkauskas.

Orkestras „Simfukai“ apibūdinamas kaip pirmasis ir profesionaliausias moksleivių simfoninis orkestras Baltijos šalyse. Su jaunaisiais muzikantais dažnai koncertuoja žinomi Lietuvos operos atlikėjai, solistai instrumentalistai, dirigentai.

Svajonę brandino jau keletą metų

Mažeikių Rotary klubo „Liberta“ narė Danguolė Steponaitienė „Santarvei“ pasakojo, kad prieš keletą metų Druskininkuose Lietuvos Rotary bendruomenė organizavo renginį, kuriame mažeikiškės pirmą kartą ir išgirdo grojant didžiulį būrį vaikų.

„Klausėmės ir po odą bėgiojo šiurpuliukai, nes vienu metu grojo septyniasdešimt ar aštuoniasdešimt įvairaus amžiaus vaikų. Pradėjus domėtis, kas tie talentai, sužinojome, kad tai „Simfukai“, kad tapti šio orkestro nariu gali ne kiekvienas mokinys, kad ten groja patys talentingiausi jaunieji muzikantai“, – pasakojo „Santarvės“ pašnekovė ir pridūrė, kad jau prieš keletą metų „Libertos“ klubo narės ėmė brandinti svajonę, kad šis orkestras atvyktų koncertuoti ir į Mažeikius.

Pasak D. Steponaitienės, „Simfukuose“ groja 13–18 metų vaikai, tačiau klausantis jų atliekamų kūrinių atrodo, kad tai didžiausi profesionalai.

Parama – su vaikais dirbančioms organizacijoms

Jau vien tai, kad „Simfukai“ atvyksta koncertuoti į Mažeikius, yra svarbus ir įdomus įvykis. Viena vertus, apie šį koncertą mūsų mieste jau buvo mąstoma prieš porą metų, kol dar nebuvo prasidėjusi koronaviruso pandemija. O kita vertus, orkestras pasižymi dideliu užimtumu. Todėl suderinti koncerto datą nebuvo paprasta. Beje, po koncerto Mažeikiuose jau kitą dieną „Simfukai“ išvyksta koncertuoti į užsienį.

Kadangi klubas „Liberta“ yra labdaringa organizacija, norėjosi, kad koncertas būtų ne šiaip renginys, bet kad už bilietus surinktos lėšos kažkam taptų paspirtimi toliau veikti, stengtis. „Skambinome Mažeikių mieste bei rajone veikiančių vaikų dienos centrų ir kitų su vaikais dirbančių organizacijų atstovams.

Nuotr. iš orkestro „Simfukai“ archyvo

Išsiaiškinome, kad šioms organizacijoms reikia labai apčiuopiamų ir svarbių dalykų. Pavyzdžiui, didelio televizoriaus, virtuvinio komplekto, kai kur reikia atlikti žaidimų aikštelės įrengimo darbus, pakeisti duris. Šiuos centrus drauge su mūsų rajono vaikais lanko ir nuo karo pabėgę ukrainiečiai vaikai. O jiems reikia palyginti paprastų dalykų – priemonių. Tad šio koncerto tikslas yra paremti vaikų dienos centrus ir juos lankančius ukrainiečius vaikus. Suprantama, dalis lėšų bus skirta „Simfukams“. Orkestrui pinigų reikia kelionėms, muzikos instrumentams“, – kalbėjo klubo „Liberta“ narė D. Steponaitienė ir kvietė mažeikiškius į talentingų muzikantų pasirodymą.

Kviečia nelikti abejingais

Bilietus į labdaringą koncertą „Nešame taiką Pasauliui“ galima įsigyti Mažeikių kultūros centro kasoje (Naftininkų g. 11), grožio studijoje „Afroditė“ (Naftininkų g. 34), „Kavos terasoje“ (Ventos g. 8A). Vieno bilieto kaina: 20 eurų.

Mažeikiškiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti šiame labdaringame koncerte ir įsigyti bilietus sau, savo artimiesiems, draugams. Už bilietus surinkti pinigai bus Jūsų auka kilniam tikslui. O atėję į koncertą, klausydamiesi „Simfukų“ atliekamos muzikos, su savimi išsinešite puikius įspūdžius ir geras emocijas, patirsite įsimintinų akimirkų.

„Jei patys dėl vienokių ar kitokių priežasčių negalėsite ateiti į koncertą, bilietus galite nupirkti, o mes juos padovanosime talentingiems mūsų miesto muzikos mokyklą lankantiems vaikams ar ukrainiečiams vaikams“, – kalbėjo D. Steponaitienė.

Kilus klausimų apie koncertą, apie tai, kur ir kaip įsigyti bilietus, galima susisiekti su viena iš klubo „Liberta“ narių šiuo telefono numeriu: +370 687 23 477, ir į visus juos bus atsakyta. 

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto