Ženklinami ir į mūsų rajoną iš Ukrainos atkeliavę gyvūnai

Nuotr. iš VMVT tinklalapio

Ir į mūsų rajoną atkeliavo pirmieji ukrainiečių augintiniai. Neskiepytiems ir neženklintiems augintiniams atliekamos šios procedūros bei suteikiama reikalinga pagalba.
Valstybinės maisto ir veterinarijos (VMVT) tarnybos Telšių departamento Mažeikių skyriaus vedėjas Vaidotas Sungaila primena ir mažeikiškiams, auginantiems naminius gyvūnus, kad iki gegužės 1 d. visi šunys, katės ir šeškai turi būti paženklinti mikroschemomis.

VMVT duomenimis, iš Ukrainos atvykstantys gyvūnai augintiniai neretai būna ne tik neženklinti, bet ir nepaskiepyti nuo pasiutligės, o epidemiologinė situacija toje šalyje nėra tokia palanki kaip Lietuvoje. Todėl atvykusių ukrainiečių prašoma pranešti apie kartu atkeliavusius jų augintinius.
„Atsivežantys gyvūnus augintinius iš karo siaubiamos Ukrainos privalo apie juos pranešti mūsų tarnybai. Veterinarijos gydytojai atliks visas procedūras, kurios yra būtinos, siekiant apsaugoti vietinius augintinius nuo užsikrėtimo pasiutlige ar kitomis užkrečiamomis ligomis, užtikrinti jų kontrolę“, – paaiškino Mažeikių skyriaus vedėjas V. Sungaila.

Reklama: Kraikas katėms

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto