12-oje savivaldybių gripas ir peršalimo ligos peržengė epidemijos slenkstį

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Gripas ir ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos, šį šaltąjį sezoną dar nelabai skriaudusios Lietuvos gyventojus, vis dėlto nesitraukia – praėjusią savaitę 12-oje savivaldybių minėtos ligos viršijo epidemijos slenkstį.

Sergamumas didėja

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis 5-ąją metų savaitę – sausio 26-vasario 1 dienomis – siekė 92,1 atvejo, tenkančio 10 tūkst. gyventojų.
Ankstesniąją – 4-ąją metų savaitę – šis sergamumo rodiklis siekė 79,4 atvejo.
Mažiausiai dėl gripo ir jam artimų ligų į medikus pastarąją savaitę pacientai kreipėsi Šiaulių apskrityje, daugiausiai – Vilniaus.
Pernai tuo pačiu metu bendras Lietuvos sergamumo rodiklis siekė 67,7 atvejo, tenkančio 10 tūkst. gyventojų.

„Pirmauja“ ir Mažeikiai

Palyginus pastarosios savaitės sergamumo minėtomis ligomis rodiklį su prieš tai buvusios savaitės duomenimis, didesnis sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis registruotas visose administracinėse teritorijose. Tačiau 12-oje šalies savivaldybių sergamumo rodiklis didesnis negu reikėtų skelbiant gripo epidemiją.
Iš 60 šalies savivaldybių sergamumo gripu ir peršalimo ligomis epideminis slenkstis jau peržengtas Alytaus, Kauno, Vilniaus, Visagino miestuose, Jonavos, Marijampolės, Jurbarko, Mažeikių, Plungės, Molėtų ir Vilniaus rajonuose bei Elektrėnų savivaldybėje.
5-ąją savaitę dėl gripo į ligonines paguldyti 43 asmenys.
Skelbiama epidemija
Sergamumo rodiklis – tai susirgimų atvejai, vidutiniškai tenkantys 10 tūkstančių gyventojų. Kai šis rodiklis peržengia šimtą, skelbiama epidemija. Jos pastaruosius kelerius metus pavyko išvengti. Ilgamečiai stebėjimai rodo, kad gripas ir viršutinių kvėpavimo infekcijų sukeltos ligos dažniausiai įsisiautėja sausio–kovo mėnesiais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*