125 tūkst. gyventojų ir per tūkstantį įmonių dar nesumokėjo žemės mokesčio

125 tūkst. gyventojų ir per 1 tūkst. įmonių dar nesumokėjo žemės mokesčio. Jie savivaldybių biudžetams skolingi apie 15 mln. litų, informuoja Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).

Gali tekti imtis priverstinio išieškojimo

Gyventojai ir įmonės, laiku nesumokėję žemės mokesčio, gaus priminimus apie būtinybę kuo skubiau tai padaryti. Priminimai apie nesumokėtą žemės mokestį mokesčių mokėtojams bus išsiųsti į internetinę Mano VMI sistemą.
Prisijungę prie Mano VMI, mokesčių mokėtojai ras ne tik priminimus, bet ir mokėtinas sumas bei delspinigius, o Elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS) publikuojamos žemės mokesčio deklaracijos, kuriose pateikiama išsami informacija apie valdomus sklypus, pritaikytą savivaldybės nustatytą žemės mokesčio tarifą bei kita informacija. Žemės savininkams, kurie dar nėra EDS vartotojai, popierinės deklaracijos buvo išsiųstos klasikiniu paštu.
„Siūlyčiau nedelsti ir įsiskolinimą padengti, nes po priminimų išsiuntimo, jei mokėtojas nesumoka skolos biudžetui, inicijuojame priverstinio išieškojimo veiksmus, duodami nurodymą kredito, mokėjimo, elektroninių pinigų įstaigoms nurašyti mokestinės nepriemokos sumas iš asmens sąskaitos, o jei sąskaitose nėra pinigų, priimamas sprendimas dėl priverstinio mokestinės nepriemokos išieškojimo iš mokesčių mokėtojo turto“, –  pranešime spaudai cituojama VMI Paslaugų mokesčių mokėtojams departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

Turėjo sumokėti apie 78 mln. litų mokesčio

Pasak VMI tarnautojos, išieškojimas pradedamas vykdyti iš lėšų, esančių banko sąskaitose, nes išieškojimą perdavus antstoliui, mokesčių mokėtojas patirtų papildomų išlaidų – tektų apmokėti ir antstolio vykdymo išlaidas.
VMI pažymi, kad iš lėšų išieškota per didelė suma arba išieškota skola iš lėšų, į kurias išieškojimas negali būti nukreiptas, mokesčių mokėtojui paprašius yra grąžinama.
Žemės mokestį sumokėti galima ne tik bankuose, bet ir pašto skyriuose ar „Perlo“ terminaluose, spaudos kioskuose, kitose mokėjimus priimančios įstaigose.
VMI duomenimis, šiais metais žemės mokesčio mokėtojai į savivaldybių biudžetus turėjo sumokėti apie 78 mln. litų žemės mokesčio. Gyventojai į savivaldybių biudžetus turėjo sumokėti apie 67 mln. litų, o įmonės – apie 11 mln. litų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto