90 proc. vairuotojų prisipažįsta pažeidžiantys eismo taisykles

Apklausa atskleidė, kad dažniausiai KET pažeidžia jauniausi – 19–35 metų eismo dalyviai. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

9 iš 10 vairuotojų prisipažįsta, kad jiems bent kartais tenka pažeisti kelių eismo taisykles (KET), o 4,5 proc. vairuotojų tai daro beveik kiekvieną kartą sėdę prie vairo. Tai rodo „Lietuvos draudimo“ inicijuota apklausa.


Smulkūs nusižengimai – saugumo nepažeidžia?

Apklausa taip pat parodė, kad 35 proc. apklaustųjų smulkius nusižengimus, pavyzdžiui, greičio viršijimą iki 10 km/val., stabtelėjimą neleistinoje vietoje išleisti bendrakeleivį ar panašius vertina kaip neturinčius reikšmingos įtakos eismo saugumui.
Apklausos duomenimis, atlaidžiau KET pažeidimus vertina tie vairuotojai, kurie patys dažniau nusižengia taisyklių reikalavimams. O tie, kurie KET pažeidžia labai retai, retai arba praktiškai niekada, įsitikinę, kad net ir nedideli nusižengimai kenkia eismo saugumui, o vairuotojai už juos turėtų būti griežčiau baudžiami.


Taisyklių mažiau paiso jauni

Apklausa atskleidė, kad dažniausiai KET pažeidžia jauniausi – 19–35 metų eismo dalyviai. Daugiau nei ketvirtadalis jų – net 27 proc. – teigia KET pažeidžiantys dažnai, labai dažnai ar kiekvieną kartą vairuodami. O štai tarp 56–75 metų vairuotojų dažniau nusižengia KET vos 6 proc. vairuotojų.
13 proc. vairuotojų nurodė, kad kitų eismo dalyvių padaromi smulkūs pažeidimai juos erzina.
„Lietuvos draudimo“ apklausoje interneto tinklalapyje dalyvavo daugiau nei 9 tūkst. interneto vartotojų.

One Reply to “90 proc. vairuotojų prisipažįsta pažeidžiantys eismo taisykles”

  1. llllllll parašė:

    Man labai nepatinka kad lietuviai ziauriai skuba, lekia kaip isproteja, lenkia visus is eiles neatsizvelgdami i situacija, kiek kartu teko stabdyt nes nesugeba aplenkti ir is priekio parvaziuoja manaja juosta. Lo**ai nelenkit is viso jei nesugebat aplenkti nusibodo :)))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*