A. Butkevičius: apie naujus mokesčius nebūtume net kalbėję, jei ne finansiniai reikalavimai

Premjeras Algirdas Butkevičius. Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius įsitikinęs – apie papildomus mokesčius net nebūtų buvę kalbos, jei ant šios Vyriausybės pečių nebūtų užkrauti papildomi finansiniai rūpesčiai, kuriuos būtina išspręsti.

Nuostata – nedidinti valstybės skolos

Pasak Premjero, papildomų mokesčių reikia tam, kad būtų gauta lėšų atkurti per krizę sumažintas pensijas, o kito būdo tai padaryti paprasčiausiai nėra.
„Apie mokesčius niekas nebūtų kalbėjęs, jei mums nebūtų iškilę kai kurie papildomi finansiniai reikalavimai. Tai mes žinome ir to nereikia slėpti. Jei norime šiuos reikalavimus greičiau įgyvendinti, tai, savaime suprantama, ekonomikoje stebuklų nebūna. Aišku, kai kurie rekomendavo, kad galima būtų pasiskolinti ir visa tai išmokėti. Bet aš niekada su tokia mintimi nesutiksiu ir nesiruošiu tokiom priemonėm didinti nei valstybės skolos, nei fiskalinio deficito“, – vakar kalbėjo A. Butkevičius.

Automobilių mokestį – kaip galima greičiau

Anot Premjero, labiausiai eskaluojamas automobilių mokesčio klausimas turėtų būti išspręstas kaip galima greičiau.
„Komisija, kuri ieškojo sprendimų, kaip galima greičiau išmokėti kompensacijas pensininkams, buvo sutarusi vieningai (dėl automobilių apmokestinimo – red. pas.). (…) Bet po to pasigirdo kitokios nuomonės. Manau, kad tikriausiai bus didžiulis prieštaravimas, nes artėja rinkimai. (…) Matau, kad šiuo metu mes baigsime šitą diskusiją, galbūt šios savaitės pabaigoje“, – LRT laidai „Laba diena, Lietuva“ sakė Ministras Pirmininkas.

Siūlė Europos Sąjunga

A. Butkevičius kalbėjo, jog pasiūlymo įvesti automobilių mokestį Lietuva buvo sulaukusi tik įstojusi į Europos Sąjungą (ES).
„Rekomendacija buvo 2004 m. Tuo metu net buvo paruoštas įstatymo projektas, kuriame buvo aiškiai pasakyta, kad tas mokestis praktiškai yra visose ES šalyse. Jis yra paprasčiausiai administruojamas, be to, Lietuvoje ir keliai dar iki šiol nėra apmokestinami. Taigi dėl šių priežasčių buvo ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) pasiūlymas“, – sakė jis.

Nors ministerija pritarė

Paklaustas, ką mano apie pasiūlytą galimybę apmokestinti nesveiką maistą, Premjeras patikino, kad to padaryti nėra įmanoma.
„Jei produkte nėra alkoholio, akcizu tokios prekės nėra apmokestinamos. (…) Nors ir kai kurie specialistai aiškina, kad jie yra nesveiki ar žalingi, jie negali būti apmokestinti akcizo mokesčiu“, – sakė A. Butkevičius.
Primename, kad Sveikatos apsaugos ministerija pirmadienį paskelbė, kad pritaria siūlymui apmokestinti nesveiką maistą – traškučius, vaisvandenius ir energinius gėrimus. Tokį siūlymą, kuris esą leistų neįvesti automobilio mokesčio, pateikė Seimo narys konservatorius Kęstutis Masiulis.

3 Atsakymai į “A. Butkevičius: apie naujus mokesčius nebūtume net kalbėję, jei ne finansiniai reikalavimai”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Pastaraisiais metais nieko ir nebegirdime, kaip zodis “ didinti gyventojams iv.mokescius! Mokesciai visai neatitinka pajamu!!! Viska sumokejus,zmogui lieka vandeniui ir duonai…Bepigu valdziazmogiams ,kai gauna tukstantinius atlyginimus! Kada gi gyvensime,kaip ir kt .ES salys? Ir sako ,neisvaziuok is Lietuvos? Tai kaip isgyventi?

  2. arturas parašė:

    A. Butkevičius: apie naujus mokesčius nebūtume net kalbėję, jei ne finansiniai reikalavimai… geriau jau nieko nebeimanoma sugalvot,juokas ima.

  3. Dalius parašė:

    Blyn, nesuprantu. Nu ok, Kubilius mokesčius kėlė, atlyginimus mažino ir mažinosi sau, teisėjams, nes visur pasaulyje, kaip ir pačioje Lietuvoje buvo krizė, nebuvo iš ko mokėt, o biudžetas po socdemų valdymo buvo paliktas kiauras kaip rėtis. Bet dabar vėl atėjo šitie buvę komunistai, pasikėlė sau ir teisėjams atlyginimus ir toliau ieško, kaip kelt mokesčius, kad savo atlyginimų padidinimą kompensuot. Ir nesvarbu, kad dabar ekonomika kyla, vis toliau ieškoma, ką dar galėtų apmokestinti. To pačio automobilio mokesčio pakėlimas „kariamas“ ant pensininkų pensijų kompensavimo, kiršinama visuomenė. Nors iš tikro, nauji mokesčiai įvedinėjami būtent dėl atlyginimų politikams, teisėjams bei valstybės tarnautojams didinimo, t.y. dėl atlyginimo didinimo tiems, kurie ir taip uždirba daugoiausia. Nes faktas yra toks – atlyginimo didinimas pareikalaus apie 240 mln šiais metais, o pensijų kompensavimas – tik 80 mln. Tik visa tai, kas nepatogu, nutylima. Juk kaip atrodys, jei Butkevičius sakys, jog didinam mokesčius, kad pasididintume sau algas? Tai va, belieka kaltinti pensininkus, kurie, realiai, mažiausiai čia dėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto