A. Butkevičius apžvelgė Vyriausybės per 2015 m. nuveiktus darbus

Premjeras Algirdas Butkevičius ir Premjero atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė. Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Pirmadienį Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius dalyvavo metinėje spaudos konferencijoje, kurioje apžvelgė Vyriausybės per 2015 m. nuveiktus darbus, pasiektus rezultatus ir pristatė šių metų veiklos prioritetus.

Nuo liepos 1 d. MMA – iki 380 eurų

Premjeras pažymėjo, kad nominalus vidutinis mėnesinis bruto (iki mokesčių) darbo užmokestis šalies ūkyje 2015 m. trečiąjį ketvirtį sudarė 735,1 euro ir, palyginti su 2014 m. trečiuoju ketvirčiu, augo 5,5 proc.
Taip pat pernai Vyriausybė priėmė sprendimą nuo 2016 m. neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) didinti nuo 166 eurų iki 200 eurų. Papildomai NPD didės už auginamus vaikus – 2015 m. už vieną vaiką jis sudarė 60 eurų, o nuo 2016 m. sausio 1 dienos padidėjo iki 120 eurų.
„Padidindami NPD sudarėme sąlygas realiai augti darbuotojų pajamoms“, – sakė Vyriausybės vadovas.
Ministras Pirmininkas taip pat pabrėžė, kad pernai minimalus mėnesinis atlyginimas (MMA) augo nuo 300 iki 325 eurų, o nuo šių metų sausio 1 d. papildomai ūgtelėjo iki 350 eurų.
„Šiuo metu esame priėmę sprendimą nuo liepos 1 d. MMA dar kartą kilstelti iki 380 eurų“, – spaudos konferencijoje sakė Premjeras.

Darželio auklėtojų algas planuoja priartinti prie mokytojų atlyginimų

Anot Vyriausybės vadovo, nuo 2014 m. palaipsniui didintas ir kultūros bei meno darbuotojų darbo užmokestis.
„2014 m. atlyginimas padidintas vidutiniškai 71 euru, 2015 m. – 46 eurais. Nuo šių metų liepos 1 d. darbo užmokestis papildomai vėl kils vidutiniškai 71 euru, o šioje srityje dirbančių žmonių minimalūs atlyginimai sieks 480 eurų“, – teigė A. Butkevičius.
Vidutiniškai 70 eurų didės ir socialinių paslaugų srities darbuotojų darbo užmokestis. Tai palies apie 7,5 tūkst. biudžetinių įstaigų darbuotojų – socialinius darbuotojus, gestų kalbos vertėjus, individualios priežiūros personalą.
Pernai mažiausiai uždirbančių darželių auklėtojų ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų atlyginimas didėjo 10 proc., o nuo šių metų sausio 1 d. paaugo dar 5 proc. Visiems kitiems pedagogams atlyginimai didėja 3 proc.
Anot Ministro Pirmininko, taip siekiama darželio auklėtojų algas priartinti prie bendrojo ugdymo mokytojų atlyginimų.

Ugniagesiams gelbėtojams – 40 valandų darbo savaitė

Vykdant policijos pertvarką ir skyrus papildomus 10,4 mln. eurų, iki šių metų liepos 1 d. bus padidinti žemiausios grandies policijos pareigūnų atlyginimai.
„Tie, kurie gaudavo 375 eurus, nuo metų vidurio gaus ne mažiau kaip 600 eurų, o vidurinės grandies pareigūnai, gaudavę minimaliai 425 eurus, gaus ne mažiau nei 700 eurų atlyginimą atskaičius mokesčius“, – sakė A. Butkevičius.
Taip pat nuo liepos 1 d. įsigalios 40 valandų darbo savaitė ugniagesiams gelbėtojams. Pamainomis dirbantiems Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojams darbo užmokestis padidės vidutiniškai 10 proc., visiems kitiems – 5 proc.
Konferencijoje taip pat pažymėta, kad šiemet padidinta bazinė pensija, bus pradėtos mokėti kompensacijos dirbusiems pensininkams.
Anot A. Butkevičiaus, ir toliau – 0,8 proc. punkto – mažėjo nedarbo lygis.
„2015 m. pritraukti 24 tiesioginių užsienio investicijų projektai, kuriuos įgyvendinus bus sukurta daugiau kaip 2 tūkst. naujų darbo vietų, todėl nedarbas šalyje ir toliau mažės“, – sakė Premjeras.

Elektros jungtys su Švedija ir Lenkija – istorinis įvykis

Vyriausybės vadovo teigimu, praėjusieji metai įėjo į Lietuvos istoriją, mat pirmą kartą mūsų šalis tapo energetiškai nepriklausoma nuo vienintelio energijos išteklių tiekėjo Rytuose.
„Jeigu kalbėtume apie visą šalies energetiką, tai reikia pažymėti, kad buvo diversifikuotas ne tik dujų sektorius, bet ir baigtos elektros jungtys su Švedija ir Lenkija. Tai irgi, manau, yra istorinis įvykis, nes tokių jungčių mes siekėme nuo pat Nepriklausomybės pradžios“, – sakė A. Butkevičius.
Ministras Pirmininkas atkreipė dėmesį ir į GIPL projektą (dujotiekių jungtis tarp Lenkijos ir Lietuvos), kuris bus baigtas iki 2019 m. ir leis Lietuvos dujų sektoriui pilnai integruotis į Vidurio ir Vakarų Europos tinklus.

Tarp prioritetų – šalies ūkio augimas, naujos rinkos

Kalbėdamas apie šių metų iššūkius, A. Butkevičius akcentavo būtinybę Seime priimti socialinio modelio projektą, kuris leistų padidinti šalies konkurencingumą ir darbuotojų pajamas. Vyriausybės vadovas pabrėžė besitikintis, kad Seimo Socialinės apsaugos ir darbo komitetas paruoš išvadas dar iki šių metų kovo pradžios.
Kaip kitus prioritetinius 2016 m. darbus Premjeras įvardijo tolesnį energetinės nepriklausomybės stiprinimą, šalies ūkio augimą ir naujų rinkų paiešką lietuviškai produkcijai, pasirengimą narystei Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje.
Anot A. Butkevičiaus, užsienio politikoje ir toliau bus tęsiamas aktyvus vaidmuo Rytų partnerystės procese, ypač pagalbos Ukrainai klausimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto