A. Butkevičius: dėl PVM lengvatos šildymui reikia apsispręsti dar šiais metais

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius sako, kad dar šiais metais politikai turės apsispręsti dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos šildymui, nes ši lengvata galioja iki šių metų gruodžio 31 d.

Daugiau nebus teikiama

„Jeigu yra politinė valia, kad atsisakome PVM lengvatos šildymui, tai turi būti priimtas toks sprendimas. Jeigu nėra politinės valios atsisakyti PVM lengvatos, tai aš galiu pasakyti kaip Ministras Pirmininkas: tada daugiau šioje kadencijoje tai nebus teikiama“, – pirmadienį vakare po išplėstinio valdančiosios koalicijos posėdžio žurnalistams sakė A. Butkevičius.
Pasak jo, jeigu bus apsispręsta pratęsti PVM lengvatą šildymui, tai turėtų būti įregistruotas toks įstatymo projektas.
„Bet, aš manau, kad tada reikia politinius žaidimus baigti, baigti užsiiminėti tam tikrais kai kada ir negražiais dalykais, kai vieną dieną sutariame, kad elgsimės labai solidžiai, atsakingai, o po kurio laiko pradedame keisti poziciją. Labai drąsiai sakau: turi būti vienas arba kitas sprendimas“, – tvirtino Vyriausybės vadovas.

Socialiai būtų teisinga

Kalbėdamas apie procedūras A. Butkevičius sakė, kad antradienį planuojamas kitų metų biudžeto projekto pateikimas, vėliau jį svarstys Seimo komitetai.
„Jeigu bus pateikti pasiūlymai, kad PVM lengvatos neatsisakome, Vyriausybė, pirmiausia Finansų ministerija, ieškos galimybių, kaip peržiūrėti išlaidas ateinantiems metams. Laikysimės griežtos fiskalinės drausmės ir finansinės disciplinos, nes aš esu atsakingas už ekonominį stabilumą ilgalaikiame procese ir jokių populistinių sprendimų nebus, ir tada peržiūrėsime biudžeto išlaidas“, – sakė A. Butkevičius.
Jis taip pat akcentavo socialinio teisingumo principą.
„Ar Butkevičiui reikia dabar PVM lengvatos už šildymą? Tikriausiai aš galiu susimokėti už šildymą ir be lengvatos. Aš manau, kad socialiai būtų teisinga, kad tie, kurie gauna santykinai didesnes pajamas, jiems ir neturėtų būti lengvatos. Nėra Europoje tokios šalies, aš nežinau… Socialinio teisingumo principu vadovaujantis, reikia pirmiausia padėti tiems žmonėms, kurių pajamos yra mažos arba santykinai tik vidutinės, tai tada bus teisinga“, – sakė Vyriausybės vadovas.
Pasak jo, artimiausiu metu bus pateikti skaičiavimai, kuriuose atsispindės padėtis savivaldybėse, o „po to bus aiškiai pasakyta koalicijos valia, kaip elgsimės“.

Koalicijos partneriai  nepritaria

Valdančiosios koalicijos partneriai „tvarkiečiai“ ir „darbiečiai“ nepritaria siūlymui nuo kitų metų atsisakyti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos šildymui.
Tai po pirmadienį vykusio valdančiosios koalicijos Politinės tarybos posėdžio sakė partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas europarlamentaras Rolandas Paksas ir „darbiečių“ lyderė Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė.
Vyriausybė nuo kitų metų siūlo naikinti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą centralizuotai tiekiamam šildymui. Tokiam sprendimui jau yra pritarusi Socialdemokratų partija.

Kompensacija  taps lankstesnė

Nuo kitų metų kompensacijų būsto šildymui ir vandeniui skirstymas perduodamas savivaldybėms, kurios turės teisę remti platesnį gyventojų ratą.
Vyriausybei pirmadienį pritarus Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtoms Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo ir Vietos savivaldos įstatymo pataisoms, formulė, pagal kurią skaičiuojama, ar šeima (vienas gyvenantis asmuo) turi teisę į šildymo kompensaciją, taps lankstesnė.
Vyriausybė kitų metų biudžete numatė papildomus 41 mln. litų kompensacijoms už šildymą. Iš viso kaip kompensacijos gyventojams bus išmokėta 168 mln. litų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto