A. Butkevičius: dujų kaina visiškai nesikeis

ELTOS nuotrauka

Premjeras Algirdas Butkevičius užtikrina, kad nei buitiniams vartotojams, nei verslui artimiausiais metais gamtinių dujų kaina nesikeis.

Vartotojai gali būti ramūs

Premjeras kalbas, kad dujų kainą didins suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalas, vadina spekuliacijomis.
„Žinote, nenoriu minėti, bet vakar vienoje televizijos laidoje pasižiūrėjau tam tikrus debatus, bet paskui, aišku, išjungiau, nes kilo tokių nesveikų minčių. Sako, kad mes dabar kovojame prieš Rusijos propagandą, bet aš pamačiau, kad mes turime kovoti vietoje prieš kai kuriuos Seimo narius, kurie dalyvavo diskusijoje apie šilumos, dujų kainas. Tai aš galiu pasakyti paprasčiausiai: buitiniams vartotojams jau du kartus dujų kaina sumažėjo ir jiems ta kaina visiškai nesikeis ir kitais metais, ir 2016 m. jie gali būti ramūs“, – antradienį LRT radijui sakė Vyriausybės vadovas.

Ir kitąmet nepadidės?

A. Butkevičius taip pat spekuliacijomis pavadino tai, kad dujų kainą išaugins neseniai veikti pradėjęs suskystintųjų gamtinių dujų terminalas.
„Spekuliacija, kuri vyksta dėl SGD, tai yra mūsų energetinės nepriklausomybės objektas, tai yra istorinis dalykas“, – pabrėžė jis.
Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos duomenimis, šiais metais gamtinių dujų kaina siekia 1507 litus už tūkstantį kubinių metrų.
Valstybinis reguliatorius prognozuoja, kad 2015-aisiais gamtinių dujų kaina bus 1558 Lt už tūkstantį kub. m. Šioje sumoje 102 Lt – vadinamoji „saugumo dedamoji“, t. y. SGD terminalo kaina.
Tačiau Premjeras atkakliai laikosi pozicijos, kad dujų kaina kitąmet, nepaisant papildomos dedamosios, nepadidės.

One Reply to “A. Butkevičius: dujų kaina visiškai nesikeis”

  1. na parašė:

    O kodėl nebūtų galima mažeikisškiams sumažinti Dujų abonemeninio mokesčio? Manau,jis tikrai didelis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto