A. Butkevičius: minimali alga – 1500 litų, kai vidutinė pasieks 3000 litų

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Premjeras Algirdas Butkevičius mano, kad diskusijas dėl minimalios mėnesinės algos (MMA) pakėlimo iki 1500 litų bus galima pradėti tada, kai vidutinė alga šalyje bus maždaug 3000 litų.


Regionuose uždirbama mažiau

„MMA pakėlimas iki 1500 litų yra mūsų ilgalaikis perspektyvinis planas. Esant vidutiniam darbo užmokesčiui – kokiems 3 tūkst. litų Lietuvoje, tada būtų galima kalbėti apie 1,5 tūkst. litų MMA užtvirtinimą šalyje“, – sakė Premjeras A. Butkevičius ketvirtadienį interviu „Žinių radijui“. 
Vyriausybės vadovas atkreipė dėmesį, kad šiuo metu šalies vidutinis darbo užmokestis siekia 2305 litus. Vidutinis darbo užmokestis regionuose skiriasi. Yra regionų, kuriuose jis tėra 1700 litų.
Premjero įsitikinimu, pirmiausia, investuojant ir ES lėšas, turi būti įgyvendinama užimtumo programa regionuose, kad ten atsirastų daugiau darbo vietų ir kiltų darbo užmokestis, o diskusijos dėl MMA – po to.


Laikas įgyvendinti pažadus

Primename, jog Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė yra pareiškusi, kad yra laikas įgyvendinti rinkimų pažadus ir pradėti diskusijas trišalėje taryboje dėl MMA kėlimo iki 1500 litų.
Tuo tarpu profesinės sąjungos pasisako už tai, kad minimali alga būtų keliama 200 litų, iki 1200 litų, ir tai galbūt ne visoje Lietuvoje, o išskiriant regionus, kur atotrūkis tarp minimalios ir vidutinės algos dydžių yra didžiausias.
Ketvirtadienį Seime tvirtinamame 2014 metų biudžeto projekte MMA didinimas nenumatytas. Tačiau, įgyvendinant Konstitucinio Teismo sprendimą, yra numatyta atkurti atlyginimus aukšto rango politikams.


Būtina atkurti atlyginimus

Vyriausybės vadovas sakė neradęs nė vieno teisininko, kuris būtų argumentavęs, kad atlyginimų politikams atkūrimo atidėjimas būtų teisėtas. Be to, jei būtų atidėtas sprendimo vykdymas dar metams, jo kaštai išaugtų nuo 250 mln. litų iki 375 mln. litų. 
Ketvirtadienį Seime yra tvirtinamas 2014 metų biudžetas. Premjeras tikisi, kad staigmenų nebus, ir valdantieji jį palaikys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto