A. Butkevičius pateiks Seimui Vyriausybės metinę veiklos ataskaitą

Premjeras Algirdas BUTKEVIČIUS. Nuotrauka iš Eltos archyvo

Ketvirtadienį Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ketina pateikti Seimui jo vadovaujamos Vyriausybės metinę veiklos ataskaitą.

Ataskaita – iš trijų pagrindinių dalių

Plenarinių posėdžių darbotvarkėje šiam klausimui skirta viena valanda. Ataskaitos pateikimas turėtų prasidėti 12 val.
Vyriausybės veiklos ataskaitą sudaro trys pagrindinės dalys – Vyriausybės prioritetinių sričių apžvalga, ministerijų 2015 metų veiklos apžvalga ir Vyriausybės 2016 metų veiklos prioritetai.
Prioritetinių sričių apžvalgoje pateikiama informacija apie šalies ekonominę ir socialinę raidą ir pagrindinius Vyriausybės veiklos rezultatus.
Ministerijų 2015 metų veiklos apžvalgoje pateikiama informacija apie svarbiausius ministerijų 2015 metais nuveiktus darbus. Trečiojoje dalyje aptarti Vyriausybės artimiausio laikotarpio prioritetai.
Prie Vyriausybės 2015 metų veiklos ataskaitos pridedama Valstybės pažangos strategijos „Lietuva 2030“ pagrindinių 2015 metų rezultatų apžvalga ir nacionalinio saugumo būklės ir plėtros 2015 metų ataskaita.

Kryptis – socialiai orientuota rinkos ekonomika

Vyriausybės veiklos ataskaitoje pažymima, kad 2015 metais šešioliktoji Vyriausybė nuosekliai vykdė Vyriausybės veiklos programą ir siekė užsibrėžtų tikslų.
Stiprinti socialiai orientuotą rinkos ekonomiką tiek ilguoju, tiek ir trumpuoju laikotarpiais ir toliau yra Vyriausybės strateginė kryptis.
„2015 metų Vyriausybės prioritetai – mažinti didelę pajamų nelygybę ir didinti socialinę įtrauktį, spręsti nedarbo problemą ir kurti palankią investicijoms aplinką – buvo sėkmingai įgyvendinami ir davė puikių rezultatų. 2015 metais ir toliau kryptingai mažėjo nedarbas, išaugo realusis darbo užmokestis, o tai didino žmonių gerovę ir spartino šalies ūkio augimą“, – sakoma dokumente.

Metai buvo kritiniai

Ataskaitoje taip pat pažymima, kad praėjusieji metai buvo kritiniai – tarptautinės ekonomikos augimo tempų lėtėjimas ir Rusijos ekonomikos nuosmukis stipriai paveikė Lietuvos ekonomiką. Ataskaitoje teigiama, kad Vyriausybės ir verslo bendruomenės susitelkimas padėjo perorientuoti eksporto srautus, pasiekti rekordiniai investicijų srautai, sukurta daug naujų darbo vietų. „Strateginis matymas ir kryptingi darbai leido sėkmingai pabaigti Lietuvos energetiniam saugumui ypač svarbius elektros jungčių projektus, pasiektas daugiabučių renovacijos proveržis. Suprasdama, kad Lietuvai reikia esminės darbo santykių ir socialinės apsaugos reformos, Vyriausybė daug dėmesio skyrė naujo socialinio modelio kūrimui“, – sakoma ataskaitoje.

Diskutuos gegužės 12 dieną

Kaip numato Seimo statutas, kiekvienais metais Vyriausybė privalo pateikti savo metinę veiklos ataskaitą, kurioje turi būti aptarti ir artimiausio laikotarpio Vyriausybės veiklos prioritetai.
Po Vyriausybės ataskaitos pateikimo ją svarsto Seimo komitetai ir rengiama speciali Seimo diskusija, kurios pabaigoje Seimas gali priimti rezoliuciją.
Planuojama, kad diskusija dėl Vyriausybės metinės veiklos ataskaitos Seime bus surengta gegužės 12 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto