A. Butkevičius prašo Seimo ypatingą dėmesį skirti euro įvedimui

ELTOS nuotrauka

Prasidedant rudens Seimo sesijai Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius paprašė parlamentarų ypatingą dėmesį skirti darbams, susijusiems su euro įvedimu.

Pakete, susijusiame su euru, – 125 projektai

Pasak Premjero, Vyriausybė Seimui teiks 125 teisės aktų projektų paketą, susijusį su euru, kurį būtina priimti ne vėliau kaip likus dviem mėnesiams iki jo įvedimo dienos. Šie dokumentai reglamentuos, kaip litais išreikštos vertės bus perskaičiuojamos į vertes eurais.
„Prašau Seimo narių ypatingo dėmesio šiam svarbiam darbui, kuris padės sklandžiau žengti į vieningos Europos valiutos erdvę“, – iš Seimo tribūnos pristatydamas Vyriausybės teikiamus projektus sakė A. Butkevičius.
Vyriausybės vadovas teigė, kad, einant į šį tikslą, buvo laikomasi griežtos fiskalinės drausmės.
„Ši nuostata mums galios ir ateityje. Privalome gyventi pagal pajamas, nes tai – mūsų ekonomikos tolesnio augimo ir stabilumo pamatas“, – sakė Premjeras.

Būtina kaupti finansines atsargas

A. Butkevičiaus teigimu, rudens sesijoje turi būti priimtas Fiskalinės sutarties įgyvendinimo Konstitucinis įstatymas dėl fiskalinės drausmės, o kitame etape – Stabilizuojamosios biudžeto politikos įstatymas, įpareigojantis, esant biudžeto pertekliui, kurio sieksime 2016 metais, kaupti finansines atsargas.
„Jau yra parengti ar baigiami rengti teisinių aktų projektai, susiję su viešųjų finansų drausmės stiprinimu ir biudžeto pajamų didinimu. Bus sudarytos prielaidos efektyviau surinkti nedeklaruojamus mokesčius, optimizuoti mokestinei prievolei svarbios trečiųjų asmenų informacijos pateikimo tvarką, supaprastinti mokestinių ginčų procedūras ir t. t.
Kiti papildomi biudžeto pajamų šaltiniai – akcizinių prekių kontrabandos suvaržymas ir kova su šešėlinės ekonomikos ramsčiais – atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimas, neteisėtų sandorių persekiojimas“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Nusiteikęs ryžtingai

Seimo sesijai pristatydamas šešioliktosios Vyriausybės planuojamus darbus A. Butkevičius pažymėjo, kad, artėdami prie kadencijos pusiaukelės, susiduriame su nauja geopolitine realybe, iš jos išplaukiančiomis ekonominėmis ir saugumo problemomis, kurių niekas negalėjo numatyti.
„Rusijos agresija prieš Ukrainą grąžina mus į užmirštą šaltojo karo laikų realybę – į pirmą planą išplaukia krašto gynybos reikalai, kasdien turime būti pasirengę galimiems netikėtumams. Tačiau noriu jus užtikrinti, kad Vyriausybė yra susitelkusi – vieno koalicijos nario – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – pasitraukimas neturės jokios įtakos mūsų darbui. Esame tvirtai nusiteikę įgyvendinti strateginius projektus, stiprinančius mūsų energetinį saugumą ir ekonomiką, kurios augimas yra visų socialinių, švietimo bei gynybos programų pagrindas“, – užtikrino A. Butkevičius.

Darbo užmokestis augo

Ministras Pirmininkas atkreipė dėmesį į tai, kad Lietuvos bankas ir Finansų ministerija sumažino Lietuvos ekonomikos augimo prognozę 2014 metams nuo 3,3 iki 2,9 proc. „Pagal tai bus apibrėžti mūsų poreikiai ir atsakingai formuojami 2015 metų valstybės ir savivaldybių biudžetai, tvirtinami Valstybinio socialinio draudimo ir Privalomojo sveikatos draudimo fondų biudžetai“, – užtikrino Premjeras.
A. Butkevičius pasidžiaugė, kad vidutinis darbo užmokestis antrąjį ketvirtį, palyginti su pirmuoju, padidėjo visų apskričių įmonėse, įstaigose ir organizacijose.
Vyriausybės vadovo teigimu, svarbu, kad daugiausia žmonių uždarbis augo regionuose – Panevėžio, Šiaulių ir Tauragės apskrityse.

MMA didės kaip ir vidutinis darbo užmokestis

Ministras Pirmininkas A. Butkevičius tvirtino, kad nuo spalio 1 d. panašiu dydžiu, kaip ir vidutinio darbo užmokesčio augimo tempas – iki 1035 litų – didinama minimali mėnesinė alga. O nuo sausio 1 d. įvedant eurą visos socialinės išmokos, anot Premjero, bus apvalinamos vartotojo naudai. Tam papildomai skirta 125 mln. Lt.
„Ar galėsime toliau gausinti mūsų pasiekimus, priklausys ne tik nuo išorės veiksnių, bet ir nuo mūsų bendro darbo, gebėjimo nepasiduoti propagandos trikdžiams, palaikyti susitelkimą ir rimtį mūsų krašte“, – sakė A. Butkevičius.
Pasak Premjero, Vyriausybė rudens sesijai siūlo 460 teisės aktų projektus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto