A. Butkevičius: Rytų Ukrainoje vyksta Rusijos Federacijos karinė agresija

Ukrainos prezidentas nori decentralizuoti šalies valdžią, neatmeta referendumo galimybės. EPA-ELTA nuotr.

Valdžios pastatus Ukrainos rytuose užiminėja rusų užverbuoti vietos gyventojai, mano Premjeras Algirdas Butkevičius ir pabrėžia realių, ne vien tik deklaratyvių sankcijų taikymo Rusijai būtinumą.

Laikysis bendrų susitarimų

„Rytų Ukrainoje vyksta Rusijos Federacijos karinė agresija naudojant užverbuotus, mano manymu, vietos gyventojus, o ne prorusiškų vietos gyventojų ar separatistų protesto akcijos“, – antradienį interviu LRT radijui sakė Ministras Pirmininkas.
Pasak Premjero, dabartinė Ukrainos valdžia ėmėsi reikalingų ir pagrįstų veiksmų. Lietuva kaip Europos Sąjungos (ES) narė laikysis bendrų sutarimų, kurie buvo priimti Užsienio reikalų ministrų taryboje. Premjeras išreiškė viltį, kad apie sankcijų taikymą Rusijai kalbės ir ES lyderiai per viršūnių susitikimą, tačiau sankcijos turi būti realios, o ne deklaratyvios.
„Bet aš manau, kad tos priemonės turi būti matomos ir juntamos, o ne vien tiktai tam tikros turi būti priimamos deklaracijos, kurios neduoda jokios įtakos suvaldyti tuos procesus Ukrainoje, kurie šiuo metu vyksta“, – pabrėžė Premjeras.

Pereinama prie galios politikos

Savo ruožtu Prezidentės patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Kęstutis Budrys pabrėžė, kad Rusija griauna tarptautinę kolektyvinio saugumo sistemą. Anot šalies vadovės patarėjo, siekis pereiti prie galios politikos kelia didelį pavojų.
„Vis dėlto per paskutinįjį pusamžį buvo kuriama liberalizmo, bendradarbiavimo dvasia. Buvo siekiama įtraukti visas valstybes į viena kitos bendradarbiavimą. Dabar tai yra griaunama, pereinama prie galios politikos. Tai turės labai didelių pasekmių mums, nes esame maža valstybė“, – interviu „Žinių radijui“ sakė jis.
„Ką reikėtų daryti? Pirmiausia padėti Ukrainai atlaikyti tą milžinišką spaudimą, kuris yra ne tik karinis, bet ir ekonominis. Yra jaučiamas energetinis šantažas, informacinė propaganda. Mes turėtume padėti jiems būti atsparesniems. Rusija griauna tą tvarką, kuri mums užtikrina saugumą“, – tikino K. Budrys.

ES pagalba Ukrainai

Pirmadienį Liuksemburge posėdžiavę ES užsienio reikalų ministrai sutarė dėl pagalbos Ukrainos ekonomikai ir iki 22 išplėtė sąrašą už neramumus atsakingų asmenų, kuriems bus taikomos sankcijos, primena ELTA.
ES nuo balandžio 23 dienos atšauks muitus kai kurioms prekėms iš Ukrainos, teigiama ES Tarybos pareiškime.
Taip pat sutarta dėl finansinės 1,6 mlrd. eurų vertės finansinės injekcijos tiesiogiai į Ukrainos biudžetą.

One Reply to “A. Butkevičius: Rytų Ukrainoje vyksta Rusijos Federacijos karinė agresija”

  1. na jau parašė:

    Nejaugi musu premjeras galvoja, kad zmones yra tokie naivus? Isjungete televizijos kanalus, bet pamirsote, kad yra internetas! Mastantis zmogus susiras informacijos saltinius, o nesiklausys jusu propagandos!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto