A. Butkevičius: socialinė atskirtis Lietuvoje nedidėja

ELTOS nuotr.

Nors Lietuva neišsivaduoja „iš gyvenimo į praeitį“, remiantis Europos Sąjungos (ES) statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, socialinė atskirtis Lietuvoje nedidėja, LRT radijui sako Premjeras Algirdas Butkevičius.

Vertinimai skiriasi

„Aš nesu pesimistas ir noriu pasakyti kitus duomenis, kurie, manau, yra pagrindiniai: „Eurostato“ duomenys rodo, kad 2014 m. skurdą ar socialinę atskirtį gavo patirti 11 proc. Lietuvos gyventojų mažiau nei 2013 m. Ta informacija yra skleidžiama visoje Europoje ir kitoms šalims yra prieinama“, – teigė A. Butkevičius.
Tačiau analitikai, remdamiesi statistika, pastebi, kad socialinė atskirtis Lietuvoje didėja. Pasak DNB banko vyriausiosios ekonomistės Baltijos šalims Jekaterinos Rojakos, šiuo metu nuo 2006 m. atotrūkis tarp piliečių, uždirbančių daugiausiai ir mažiausiai, yra pats didžiausias.

Didžiausia atskirtis – prieš 5 metus

Paklaustas, kaip tai paaiškinti, kai matome atsigaunančią ekonomiką ir vidutinio darbo užmokesčio augimą, A. Butkevičius sako, kad statistikos yra įvairios, o didžiausia socialinė atskirtis buvo prieš penkerius metus.
„Didžiausias pajamų nelygybės lygis Lietuvoje buvo 2010 m. – tada užėmėme pirmą vietą Europos Sąjungoje pagal pajamų pasiskirstymo koeficientą, kuris buvo 7,3. O gyventojų pajamų ir gyvenimo sąlygų tyrimo 2014 m. pajamų pasiskirstymo koeficientas nepakito, palyginti su ankstesniais metais, ir sudarė jau 6,1 proc.“, –  tvirtino Premjeras.

„Neišsivaduojame iš gyvenimo į praeitį“

Be to, A. Butkevičius priminė, kad yra padidintos pensijos bei jos didės ir ateinančiais metais.
„Bet yra viena didelė problema – mes Lietuvoje neišsivaduojame iš gyvenimo į praeitį. (…) Dabar mes turime kompensuoti pensijas, nors kompensuojamas sumas būtume galėję nukreipti ir dar labiau didinti pensijas – tada socialinėje aplinkoje vėl turėtume kitokius skaičius. Darbo užmokesčio kompensavimas finansine išraiška irgi yra gyvenimas į praeitį“, – pabrėžė A. Butkevičius.

One Reply to “A. Butkevičius: socialinė atskirtis Lietuvoje nedidėja”

  1. zinot parašė:

    Ponas turbut is medzio iskrito, nes jo zinios pasenusios…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto