A. Merkel: Lietuvos narystė euro zonoje vainikuoja įspūdingus šalies ekonomikos laimėjimus

Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel, pasveikinusi Lietuvą tapus 19-ąja euro zonos nare, pabrėžė, kad narystė euro zonoje vainikuoja įspūdingus šalies ekonomikos laimėjimus.

Svarbi istorinė data

Savo vaizdo sveikinime Lietuvai, kurį antradienį paskelbė Vyriausybė, Vokietijos vadovė sako, kad „2015 m. sausio 1 d. – svarbi data Lietuvos istorijoje, nes šią dieną sveikinsime trečiąją Baltijos valstybę įstojus į euro zoną“.
„Ši narystė vainikuoja įspūdingus šalies ekonomikos laimėjimus“, – teigia viena įtakingiausių Europos lyderių.

Linkėjo sėkmės

Pasak A. Merkel, pasibaigus 2009 m. pasaulinei finansų krizei, Lietuva greitai sugrįžo į stulbinamo augimo kelią, o įstojus Lietuvai, euro zonos valstybių narių gretas papildys dar vienas svarbus partneris.
„Labai džiaugiuosi galimybe sėkmingai ir dar sparčiau plėtoti tarpusavio bendradarbiavimą. Nuoširdžiai sveikinu Lietuvą ir linkiu jai visokeriopos sėkmės“, – sako A. Merkel sveikinime.

Siūloma kainas dviem valiutomis skelbti ilgiau

Lietuva 19-ąja euro zonos valstybe, naudojančia bendrąją bloko valiutą, tapo nuo ketvirtadienio, 2015 metų sausio 1 dienos.
Kainos dviem valiutomis bus skelbiamos pusę metų po euro įvedimo. Europos Komisija yra pasiūliusi šį terminą pratęsti iki kitų metų pabaigos, tačiau tam dar turi pritarti Vyriausybė ir Seimas.

4 Atsakymai į “A. Merkel: Lietuvos narystė euro zonoje vainikuoja įspūdingus šalies ekonomikos laimėjimus”

 1. Butent parašė:

  devetu rubu,berods 8 suskaiciavo, parduotuves Laisves gatveje ir parodo ispudingus ekonomikos laimejimus.Pvz. Airijoje devetus rubus jau superka,uz prastus 50 cnt moka,o uz gerus ir visa eura uz kilograma.Nebutu ekonomikos laimejimu tektu airiams rubus ismest,pinigu negautu:)

 2. AS parašė:

  Jei visi aplinkui skurdžiai tai iš kur kiekvieną dieną į bankus ir paštus milijonai litų suplaukia keitimui. Gyvename šešėlyje o paskui skundžiames kad mokesčiu daugėja ir didėja.

 3. manau parašė:

  tie ispudingi ekonomikos laimejimai – miljonas skurdziu, daugiau nieko, deja…

 4. Senė parašė:

  Būtų malonus pastebėjimas, jei nebūtų kvailas. Kur tie įspūdingi ekonomikos laimėjimai? Įvardinkite pvz. Norėtųsi žinoti. Dabar Merkel žino, o mes vietiniai aborigenai – ne.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto