Abejonės kainavo kompensaciją

Planuojama, kad Mažeikiuose per du etapus pagal finansinį modelį JESICA bus renovuoti 98 daugiabučiai. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Startavęs naujasis daugiabučių namų renovacijos etapas sukėlė kai kurių gyventojų nepasitenkinimo bangą – jiems buvo sumažinta kompensaciją už šildymą.
Per kitus dvejus metus ši kompensacija bus visiškai panaikinta.

Nupirkti rangos darbai

Mažeikiuose jau įsibėgėja pirmasis daugiabučių gyvenamųjų namų atnaujinimo etapas pagal finansinį modelį JESICA. Pagal jį, valstybė kompensuos 40 proc. statybos darbams išleistų lėšų, o 60 proc. reikės prisidėti patiems butų savininkams.
Mažeikių rajono savivaldybė su Aplinkos ministerija ir Būsto energijos taupymo agentūra yra pasirašiusi partnerystės sutartį dėl projekto „Daugiabučių namų modernizavimo skatinimas, I etapas“ įgyvendinimo.
Pagal šį bendrą projektą Mažeikiuose bus renovuota 16 namų. Jiems jau yra parengti investiciniai projektai. O šešiems namams jau yra nupirkti rangos darbai.
Aplinkos ministerija, išnagrinėjusi Savivaldybės pateiktą daugiabučių namų, kurių gyventojai išreiškė norą, kad jų būstas būtų renovuotas, sąrašą, nutarė, jog II etape bus atnaujinti visi 82 sąraše nurodyti daugiabučiai namai.

Sumažino kompensacijas

Visų šių namų gyventojai savo norą, kad būtų renovuojamas jų gyvenamasis daugiabutis, patvirtino parašais.
Vienur pritariančiųjų renovacijai buvo per septyniasdešimt procentų ar net daugiau, o kitų namų gyventojai vos peržengė būtiną penkiasdešimt penkių procentų ribą.
Būtent šis neaktyvumas ir nenoras renovuoti savo daugiabučių kai kuriems gyventojams jau atsiėjo  realius pinigus.
Tie gyventojai, kurie gali gauti ir gauna kompensacijas už šildymą, tačiau priešinasi daugiabučio namo atnaujinimui, liks be kompensacijų.
Šiuo metu Mažeikių rajone jau yra aštuonios šeimos, netekusios jiems priklausiusių kompensacijų už būsto šildymą.
Plačiau apie tai skaitykite šeštadienio „Santarvėje“

32 Atsakymai į “Abejonės kainavo kompensaciją”

 1. to rutai parašė:

  Negasdink!!! Ar tap i tikrai taip bus? Kodel niekas nieko nesake pries renovacijas? Ka daryt?

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Baigsis butu renovacijos,sugalvos dar kaip kitaip isvilioti zmoniu santaupas,kuriu praktiskai ir jau nebere pas daugeli. Tai dainele be galo,kol sedes valdzioje nesaziningi ! O kaip su zmogaus teisemis i jo buto nelieciamybe,idomu?

 3. rūta parašė:

  kodel niekas nekalba kad renovacija labai labai bragiai kainuoja,kad bus butai užstatyti bankui,kad už paskola per 20m dar reikės sumoketi kiek dengė valstybė.pvz joniškyje už 50kv buta reikia moketi 17 tūstančiu ir bankui per 20m sumokesi tiek pat. tai jus senai moteriškiai paaiškinkit ka mes laimime.ir dar garantija 5m o mokesim20m

 4. Vanga parašė:

  Nesuprantami dalykai? Zmones neturi pinigu,bet verciami sutikti su butu renovacijomis?! O kaip su kategorija zmoniu,kurie dar negauna pensijos ir ,kuriems truksta darbo stazo pensijai? Ju niekas del amziaus ribos nebenori priimti i darba,pasalpu tos kategorijos zmonems nesugalvojo jokios pasalpos musu LT Vyriausybe,apart imti priespensijini .O juk daugelis darbingi ir nori dirbti ir uzsidirbti,kad galetu susimoketi visus mokescius ir dar padeti savo studentams vaikams.Kaip jums atrodo sis klausimas? O kur gauti renovacijai,valstybei tai nerupi? Tiesiog zmogus stumiamas i nevilti,varomas i bankus paskolos,kuria reiks atiduoti,Tik neaisku is kaip? Bet kad nuimti zmonems kompensacijas,tai visiskas apsurdas! Manau,kad reiketu valdininkams ir seimo nariams mazinti atlyginimus,kad jie suprastu paprasta, bedarbi zmogu…

 5. Nijolei parašė:

  Turbūt pati priklausote tai veltėdžių kategorijai, kuri viskuo veltui naudojasi (t.y.už viską gauna kompensacijas bei tas vadinamas „kruopas“) ir ant visų loja, laikydama aplinkinius (iš kurių mokesčių tos visos kompensacijos ir mokamos) idiotais.

 6. Vaiva parašė:

  Ar teisingai suprantu, jeigu pagal LR įstatymus žmogui priklauso kompensacija už butą, tai jis turi aklai paklusti valdžios įsakymams, atjungti mąstymą ir su viskuo sutikti. Tai gal neklauskime jų nuomonės, nes jie atsiduria kaip ir įstatymo užribyje, jiems nebeleiskime reikši savo nuomonės nei raštu , nei žodžiu, per rinkimus nesuteikime balsavimo teisės.
  Įsivaizdavau, kad tam ir yra balsavimai, kad Lietuvos pilietis laisva valia išreiškia savo nuomonę ir už tai nėra baudžiamas.

 7. Jonas parašė:

  Reikia begt is to nesamoniu krasto, Reikia begt,kol dar galima! Pirmyn ,vergai nuzemintieji!

 8. Zmones parašė:

  ZmonesTyleti ir laukti nebegalima, reikia gintis nuo tu nepasotinamu maitvanagiu! .uzdirbi 800lt, uz buta moketi 500.,dar renovuokis uz 20000? Gana, jei gyvent neduodat padoriam dirbanciam zmogui, tai reikia suprast kad laikas pasitraukt is sio gyvenimo?

 9. Nijole parašė:

  „Nusivyles 2014-02-08 08:39“ -pats kvailiausiais komentaras susilaukė daugiausia teigiamų „laikų“- tikriausiai „Santarvę “ paskaitė ir 29 idiotai. „Kieme stovi dvi prabangios nuosavos masinos“. Kituose kiemuose stovi po 5-7 prabangias mašinas ir po 20 ne tokių prabangių- ir ką tas reiškia. „Zmona pasiemusi vaikucius tipena pasiimti veltui duodamu kruopu ir viso kito“. Tiek daug duoda kruopų ir „viso kito“ , kad viena tikriausiai nepaneštų .Kas tas „viso kito“ -silkių galvos ar juodieji ikrai? „Butas taip pat po europinio remonto“. Valdininkai labai nenori padėti sunkiai besiverčiantiems, tad laksto ir tikrina , kad tik pinigai, skirti vargšams, liktų jiems, tad pamatę butą po europinio remonto, kruopas iš burnos vargšams ištrauktų . Arba parašė „nusivyles“ vykusį pavyzdį idiotams ir idiotai tuo patikėjo.

 10. bananrespublic parašė:

  Tie apklijuotojai namo gyventojams PRIVALO pateikti visa dokumentacija ir samata su visais ikainiais,o ne taip-mes pasakem,o jus mokate.Didžiausia beda tame,kad dauguma gyventoju apsileideliai ir slunkiai.Nori,kad už juos viska darytu kiti ir atneštu gatava ant lekštutes.Susirenka,pamala šuda,o realus rezultatas 0.Aferistai tuo tik ir naudojasi.Paskui verkia,kad iš 3500 paliko 8000.Bet ar bent vienas iš tu tingiu myžniu pasidomejo,kodel kilo kaina.Ko gero ne.Tad sekmes ir toliau verkti ir dejuoti užsidarius savo urvuose.

 11. stepas parašė:

  Siulau pacaim pasistatyti siuolaikini nama,su visais balkono priedeliais-zinosi kiek kainuos, o ne uz veltui gauta buta dar valstybe turi moketi,arba gera palapine..

 12. Darius parašė:

  Jei moketu normalias algas statybininkams ir darbai butu atitinkami,nes si darba dirbtu kvalifikuoti ir rimti specialistai,kuriu dauguma uzjuryje arba dirba „ant saves“.Dabar ismeta iki 1500 ,o darbas – betkokiu oru,komandiruotese ,profsajungos jokios,darbo rubai savo,avalyne pati pigiausia kokia galima rasti rinkoje,siuolaikiniu instrumentu kurie palengvina ir paspartina darbus neperka ,o dar jei darbu vadovas tik del paraso,tai … Blogiausia tai ,kad lesos renovuojamiems namams yra pakankamos pasamdyti rimta statybininku komanda,bet kai jos buna „teisingai“paskirstytos tai kokybe ir nukencia.

 13. jo parašė:

  Tai vat! Baigesi renovacijos darbai,bet niekas is komisijos neuzejo ir nepasiteiravo,ar viskas tvarkoj? Susirinko keletas portfeliuotu,pakele galvas i virsu,neva mato ,kas padaryta,kas ne,ir kaip padaryta? Kodel jie nedrista pereiti per butus ir paklausti gyventoju? Viskas uzslaptinta? Kam kliuna reketuoti,tai pirmininkams,kurie ir mandagiai kalbetis nemoka su gyventojais.Matyt tokius ir issirenka savivaldybe/! Bet jau atsiusti buto lapeliai uz renovacijas ir kaina. Kaip galima sutikti apmoketi,jeigu yra nemazai padaryto broko?! Manau.kad turime teise nemoketi,kol brokas bus neistaisytas? Ir jeigu jau vyko balkonu renovacija.tai kodel neisbetonavo balkono grindu? Kodel balkonu lubos yra sutvarkytas? Kame reikalas? Vadinasi,renovuota dalinai? Kur kreiptis,kol dar laikas?

 14. Vardas (privalomas) parašė:

  Tai vat! Baigesi renovacijos darbai,bet niekas is komisijos neuzejo ir nepasiteiravo,ar viskas tvarkoj? Susirinko keletas portfeliuotu,pakele galvas i virsu,neva mato ,kas padaryta,kas ne,ir kaip padaryta? Kodel jie nedrista pereiti per butus ir paklausti gyventoju? Viskas uzslaptinta? Kam kliuna reketuoti,tai pirmininkams,kurie ir mandagiai kalbetis nemoka su gyventojais.Matyt tokius ir issirenka savivaldybe/! Bet jau atsiusti buto lapeliai uz renovacijas ir kaina. Kaip galima sutikti apmoketi,jeigu yra nemazai padaryto broko?! Manau.kad turime teise nemoketi,kol brokas bus neistaisytas? Ir jeigu jau vyko balkonu renovacija.tai kodel neisbetonavo balkono grindu? Kodel balkonu lubos yra sutvarkytas? Kame reikalas? Vadinasi,renovuota dalinai? Kur kreiptis,kol dar laikas?

 15. Daiva Šideikienė parašė:

  Gavau kelias nuotraukas ,kuriuose užfiksuota ant lubų kabantys vandens lašai, šlapios lubos ir siena,
  o ant pastikinio lango rėmo ir virš jo matosi juodos dėmės. Šios nuotraukos darytos Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo R.Paradniko kaimynės bute. Buvau informuota ,jog ši kaimynė gyvena toje pačioje laiptinėje kartu su R.Paradniku , juos skiria tik keli aukštai. Šis namas yra jau po renovacijos, šio projekto bendra vertė – 2 578 639,71 Lt. , o Rangos sutartis buvo pasirašyta su ,,Mažeikių Varduva‘‘ Šiuo metu jau yra rengiami Valstybinei komisijai pridavimo dokumentai. Manau, jog šį namą tikrinusi Statybos inspekcija, šiame bute neužfiksavo galimo statybos darbų broko. Būtų labai gerai ,jei Valstybės tarnautojas R.Paradnikas , gaunantis nemažą priedą už krūvį viršijančią veiklą , nebūtų abejingas savo kaimynei , tiesiog paliptų keliais aukšais aukščiau ir pasidomėtų ,kaip kiti gyvena po atliktos namo renovacijos. Juk negali taip būti ,jog šis valstybės tarnautojas būtų toks abejingas savo kaimynei dėl susidariusių nepatogumų ,kurie atsirado po namo renovacijos. Aišku , jog gautas nuotraukas nusiųsiu merui A.Teniui. Gal kartais merui , kaip pirmam , o ne ,,trečiam asmeniui‘‘ , pavyks išspręsti problemą ,kuri atsirado po šio namo renovacijos?

 16. nenusileiskit parašė:

  prieš pasirašant sutartį reikėtų išsireikalauti įrašo, kad jei dabar esanti suma ateityje išaugas, tegu tą skirtumą apmoka savivaldybė ar namą administruojanti įmonė. Nėra ko pirkti katę maiše ir mulkint žmones. O pensininkams, kurie nesutiko renovuoti namą kai buvo siūloma apmokėti tik 15 procentų iš jų kišenės, taip ir reikia – jokių jiems kompensacijų jei tokie turtingi yra ir vos ne už ačiū siūlomų nenorėjo

 17. komunalščikas parašė:

  Mūsų butai po tamtikro laiko virs socialiniais būstais.Kas iš tos renovacijos,jei mums uždės bankai paskolų kilpą,kas išmokės tas paskolas?Neilgai tesidžiaugėme privatizuotais butais,prasidėjo nacionalizacija,renovacijos kainos auga kaip ant mielių,gąsdinimai kasdien didėja,tik spėk klausytis
  ,politikai skuba įgyvendint savo planus.Eilinį kartą pasityčiojo,kad vasaros laikotarpiu mažės šildymo kaina-apsurdas,nes prieš žiemą vėl pakels.Prisigyvenom.

 18. J K. parašė:

  Cia su jais nebus galo, dabar vercia renovuotis , zadedami mazas sildymo kainas. Issirenovuosi kainos vel pakils. Butai nuosavi, bet zmones priversti vergauti. Geriau uz tuos renovacijos pinigus pasistatyti atskira katiline ir atsijungti nuo miesto sildymo.

 19. Ona parašė:

  Del sditos diskriminacijos reikia zmonems kreiptis i Strasburo teisma – uzdirbt neduoda, o reikalauja!

 20. Vardas (privalomas) parašė:

  Musu namo renovacija neva baigesi.Atejo buto mokescio lapeliai ,kuriuose parasyta,kad reikia moketi uz balkonus.Kaip suprasti? Ar balkonai priklauso to namo gyventojams? Ar jie neieina i isoriniu sienu apdaila kartu? Ko paklausti? Taip iseina,atskiras mokestis jau prisideda? Ir siaip.kas isbetonuos isdraskytas balkonu grindis,kurios pries renovacija buvo dailios,isklijuotos plytelemis ir jas isdraske per darbus?! Naujieji balkono langai, neuzsifiksuoja,iManau,kad yra lb.pazeidziamos gyventoju teises i ju gyvenamaji .plota!

 21. Vardas (privalomas) parašė:

  Renovacija gal ir gerai,bet kad ponams reikia atsiskaityti tuoj pat ir grynais! O is kur zmogui paimti tuos tukstancius? Bent butu suderine atsiskaityma uz renovacijas issimoketinai per keleta metu! Musu namo pirmininkas net siuntineja grasinancius laiskus gyventojams teismais,jeigu jie nesusimokes uz renovacijas tuoj pat.. Ir kas jam dave tokia teise uzsiimineti tokia saviveikla?.Kas darosi?

 22. Renovuotas parašė:

  Tai kad labai pbrango ta renovacija, mums kompensavo 85%, ir tai sumokęjau beveik 8000 lt (nors investicinis projektas buvo paskaičiavęs 4500 lt), išeitų, dabr 3 kamb buto renocaija bus minimum 30 000 lt – ar tokios kainos tinka mažeikiams???

 23. as parašė:

  Renovuoti namus tikrai reikia taciau yra beda kad firma laimetoja ir savivaldybes kordinatoriai neduoda paziuret i saskaitas medziagu ir kita beda yra su inspektoriais -priziuretojais , kurie tikrai nedirba gyventoju naudai . Musu name sudejo balkonus ne pagal projekta ( uzaukstino apatine balkono plokste ) ir visi skescioja peciais liktai kaltu nera o pirmininkas baigia sveikata prarasti su tokiais konkursu laimetojais , Problemu daug ,o nauda abejotina ,

 24. A parašė:

  Mums prieš renovacija atnešė projekta kur buvo nurodyta kaina 3,5 tūkst. Todėl mes ir pasirašėm.Dabar jau kaina pakilo iki 9 tūkst.Sakom nebenorim,mums atrėžia „juk patys pasirašėt“.Sakykit per kiek laiko renovacijos nauda pasijaus finansiškai ,jei reikės mokėti už paimta paskola? 9000 lt. 10 metu?

 25. to Evaldas parašė:

  Bankai sutinka duoti kredita renovacijai tik jei daugiabuti atnaujinti sutinka ne maziau kaip 55 proc. gyventoju. bankininkai nori daugaiu garantiju, kad neliktu ant „ledo“, jei balsavusiu uz ir pres bus tik minimali persvara….

 26. nusivylusiam parašė:

  to seniausiai jau nebėra.atsibusk

 27. nusivyles parašė:

  Rajono savivaldybes istaigai!!!! : pvz. seima is 4 asmenu. Seimos vyras daro bizni,perpardavineja a/m ir t.t. jis savo pajamu oficialei nerodo. Kieme stovi dvi prabangios nuosavos masinos. Butas taip pat po eupropinio remonto . Zmona pasiemusi vaikucius tipena pasiimti veltui duodamu kruopu ir viso kito. ir zinoma gauna kompensacija.

 28. Evaldas parašė:

  Tiek kalbama per įvairius informavimo šaltinius apie renovacija, o žmonės vis dar nemato, naudos, keista, ne jau ant tiek yra Lietuvos liaudis atbukusi?
  „Santarvė“ taip pat tikriausiai neįsigilino prieš rašydama straipsnį. Koks skirtumas renkančiam parašus dėl renovacijos, ar surinkta 80 proc. ar 51 proc. ? Juk renovacijos pritarimui užtenka 51 proc.

 29. Linai parašė:

  Paprasta matematika.Gyventojai sumoka tiek,kiek sumoketu patys nusisamde tuos darbus rinkos kainomis atliekancia firma.O dabar per tas švogerines,“konkursus“ laimejusias vagiu kontoras visa es parama išsidalinama tarp korumpuotu vagiu.Kas liecia darbu kokybe,paskaitinekite atsiliepimus apie tas kontoras:kas ten dirba,ka mano apvogti ir algu negave darbuotojai.Be to,jose dirba ir patentininkai su sutartimis, „kurie isipareigoja laiku ir kokybiškai atlikti darbus…“Paprasciau kalbant,išlindus brokams,jie ir taps atpirkimo ožiais,o kontora liks švari.Tik tada jau tie patentininkai bus išsilakste kaip tarakonai,o žmonems ragai bet kokiu atveju.

 30. Lina parašė:

  Renovacija renovacijai nelygi abejoju ar bus kokybiskai atlikta nes per tokius dideliis projektus dazniausiai kazkam labai nubyra i kisene…

 31. A parašė:

  O tu lolai esi labai turtingas? nepagalvoji kad kiti neturi pinigu renovacijai?

 32. lolas parašė:

  Aštuonios šeimos yra labai mažai. Reikia masiškai tikrinti, kas prieš renovaciją ir visiems „braukt žemėn“ kompensacijas. Gyvena pusvelčiui ir nesirūpina kitų butų gyventojų gerovė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto