Abiem pusėms naudingos pamokos

Linos BUIVYDIENĖS nuotr.

Plinkšių globos namuose antrus metus kartu su Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos moksleiviais vyksta savanorystės projektas „Pabūk, pajausk artimą savo“.

Integruotos pamokos ar pamokos kitaip padeda mokiniams identifikuotis ir išreikšti save, jos prasmingiausios tada, kai yra aiški vertybių sistema.

Kai siekiama ilgalaikių tikslų: ugdyti mokinių pilietiškumą, socialines, kūrybiškumo, komunikacines kompetencijas, moralinius principus, empatiją, skatinti rūpinimąsi socialiai silpnesniais žmonėmis, formuoti ir įtvirtinti savanorystės įgūdžius – labai svarbus tampa veiklos prasmės kūrimas, o ne mokymosi būdai.

Plinkšių globos namuose vedamos lietuvių kalbos ir literatūros pamokos. Kokioje kitoje erdvėje gimnazistai galėtų kalbėti apie Laiką, apie Likimo ratą M. K. Sarbievijaus kūryboje?

Linos BUIVYDIENĖS nuotr.

Globos namų gyventojai dalijasi savo gyvenimo patirtimi, duoda moksleiviams patarimų. Tai naudinga abiem pusėms ir atspindi lietuvių liaudies išmintį „Senam dera pamokinti, jaunam – paklausyti.“

Tokios pamokos aktyvina ir senųjų, neįgaliųjų saviraišką, kelia motyvaciją būti naudingiems ir reikalingiems. Plinkšių globos namų erdvėje kuriamas bendrystės, diskusijų santykis.

Šio projekto iniciatorės – Plinkšių globos namų užimtumo specialistė Lina Buivydienė ir Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos lietuvių k. ir literatūros mokytoja metodininkė Rasa Čičirkaitė.

Maloniai kviečiame visus norinčius mokytojus bei mokinius įsijungti į šią prasmingą savanorystės veiklą.
Parengta pagal projekto organizatorių inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto