Abiturientai mini Paskutinio skambučio šventę

Autorės nuotr.

Į pabaigą eina antrieji neįprasti, koronaviruso pandemijos, karantino paženklinti mokslo metai.
Didžiąją jų dalį ugdymo procesas vyko nuotoliniu būdu.
Šiandien dalis Lietuvos, o kartu ir Mažeikių miesto bei rajono gimnazijų abiturientų bei jų mokytojų mini simbolinę Paskutinio skambučio šventę.
Rajono mokyklas šiemet turėtų baigti 515 abiturientų. Iš jų 154 lanko Mažeikių politechnikos mokyklą.

Kaip ir kokias Paskutinio skambučio šventes organizuoti, sprendė kiekvienos mokyklos bendruomenė. Visų penkių Mažeikių miesto bei rajono gimnazijų abiturientai šią šventę mini šiandien.
Pavyzdžiui, Gabijos gimnazijos abiturientai, jų mokytojai, mokyklos administracija rinkosi į gimnazijos kiemą pratęsti paskutinio dvyliktokų šokio tradicijos, pabūti drauge prieš prasidedant brandos egzaminų maratonui.
Viekšnių gimnazijos abiturientų Paskutinis skambutis simboliškai paminėtas Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje. Merkelio Račkausko gimnaziją šiais mokslo metais baigsiančiai abiturientų laidai skirta Paskutinio skambučio šventė šiandien nuo 13 valandos bus transliuojama gimnazijos paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.
Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos abiturientai pratęsė ankstesnių laidų įvestą tradiciją – žadino savo auklėtoją su orkestru, automobiliais važiavo po Sedą, užsuko į Renavo dvaro sodybą, o paskui dalyvavo vienuoliktokų paruoštoje programoje.

Autorės nuotr.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, ketvirtadienį sveikindama abiturientus Paskutinio skambučio šventės proga, prašė jos metu laikytis nustatytų saugumo reikalavimų.
„Drįstu tarti, kad jau išlaikėte svarbų gyvenimo egzaminą. Pandemija ir karantinas neišmušė pagrindo jums iš po kojų, bet netgi suteikė naujų galimybių. Išmokote daug ir tikslingai dirbti savarankiškai, o tai bus labai svarbu ateityje studijuojant ar mokantis profesijos. Nors ir negalėdami bendrauti gyvai, drąsinote vienas kitą, ir galbūt draugystės ryšys dar labiau stiprėjo. Per šiuos metus visi supratome, koks svarbus artimo žmogaus, draugo, mokytojo emocinis palaikymas ir nuoširdi pagalba. Už tai didžiulė padėka jūsų mokytojams ir tėvams“, – sakoma ministrės sveikinime.
Abiturientams ji linkėjo sėkmės per egzaminus ir renkantis tolesnį kelią, visose gyvenimo situacijose įžvelgti galimybes, išeiti kaip nugalėtojai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto