Abiturientai pradėjo laikyti egzaminus

ELTOS nuotrauka

Abiturientams prasidėjo pagrindinė brandos egzaminų sesija. Jau įvyko valstybinių anglų ir rusų kalbų egzaminų pirmoji – kalbėjimo dalis.

Praėjo sklandžiai

Valstybinį anglų kalbos egzaminą mūsų rajone pasirinko 375, rusų – tik aštuoni abiturientai. Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus informavo, kad anglų kalbos egzamino kalbėjimo dalis buvo vykdoma Merkelio Račkausko ir Gabijos gimnazijose bei Pavasario pagrindinėje mokykloje. Kadangi rusų kalbos egzaminą pasirinko mažai dvyliktokų ir atskiros egzaminų komisijos Mažeikiuose sudaryti nebuvo galima, jie egzaminą laikė Telšiuose.
„Nors tokia forma egzaminai šiemet vyko pirmą kartą, jokių nesusipratimų nebuvo. Egzaminai praėjo sklandžiai, mokinių kalbėjimo medžiaga jau perduota į egzaminų centrą“, – teigė A. Stonkus.

Temų nežino

Anglų kalbos mokytoja Irena Barkauskienė sakė, kad anksčiau užsienio kalbų kalbėjimo įskaitos vykdavo savose mokyklose, o šiemet tai yra egzamino dalis ir vykdoma egzaminų centruose, kuriuose suformuotos atskiros komisijos.
Kokios bus kalbėjimo temos, dvyliktokai iš anksto nežino. Jos atsiunčiamos centralizuotai internetu ir egzaminuojamasis savo kalbėjimo ir dialogo temą sužino prieš pat egzaminą. Sužinojus temą, penkiolika minučių leidžiama pasiruošti. Kas bus abituriento dialogo partneris, jis taip pat nežino.
„Šia egzamino dalimi išsiaiškinama, kaip abiturientas yra įvaldęs užsienio kalbą, kaip jis ja sugeba naudotis praktiškai, bendrauti. Kalbėjimo temos šiemet nebuvo sudėtingos – apie laisvalaikį, sportą, sveiką gyvenseną“, – pasakojo I. Barkauskienė.
Abituriento kalbėjimas egzamino metu yra įrašomas. Antroji anglų kalbos egzamino – klausymosi, skaitymo ir rašymo dalis vyks gegužės 21-ąją, rusų kalbos – gegužės 28-ąją dieną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto