***PAPILDYTA*** Abiturientams – matematikos egzaminas

Matematikos egzaminas pagal pasirenkamumą rajono gimnazijose ir mokyklose yra trečioje vietoje. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Trečiadienį abiturientams dar vienas rimtas išbandymas – jie laiko valstybinį matematikos egzaminą.


Pagal pasirinkimą – trečias 

Šis egzaminas pagal pasirenkamumą rajono gimnazijose ir mokyklose yra trečioje vietoje: matematikos žinias iš 795 abiturientų tikrinasi pusketvirto šimto dvyliktokų. 
Daugiausia šį valstybinį egzaminą laikė gimnazistai: Gabijos gimnazijoje jį pasirinko 153, Merkelio Račkausko – 86 abiturientai.
Įdomu tai, kad matematikos egzaminas pagal pasirenkamumą trečias yra ir visoje Lietuvoje: iš viso jį laiko beveik 16 tūkstančių šalies abiturientų.


Vyksta sklandžiai

Valstybinis matematikos egzaminas trunka tris valandas. Su Švietimo skyriaus vedėju Apolinaru Stonkumi susisiekėme egzaminui įpusėjus. Jis informavo, kad egzaminas prasidėjo ir kol kas vyksta sklandžiai, jokių nusiskundimų ir nesusipratimų nebuvo.
„Nors ką ten gali žinoti, laiko dar yra. Gali būti kaip pernai Vilniuje: vienam vaikui suskambo telefonas ir jis iš egzamino buvo išvarytas“, – sakė A. Stonkus.
Ketvirtadienį muzikologijos egzamino antra dalis: priminsime, kad jį laiko vienas rajono abiturientas. Penktadienį dvyliktokų laukia valstybinis geografijos egzaminas.


Abiturientai išsiblaškę

Jau pasibaigus egzaminui A. Stonkus informavo nesulaukęs jokių skambučių, taigi pažeidimų ar incidentų nebuvo.
„Girdėjau tik tiek, kad mūsų vaikai labai išsiblaškę, skuba kuo greičiau atlikti užduotis nesusikaupę, painiojo užduočių numerius, darė „žioplas“ klaidas, jiems trūksta supratimo, kad tai yra svarbūs egzaminai, nulemsiantys jų tolesnį gyvenimą“, – situaciją apibūdino vedėjas.
A. Stonkaus teigimu, matematikos egzamino užduotys nebuvo itin sudėtingos, tad tiems, kas mokėsi gerai, didelių problemų nekilo, o prastai besimokantiems, kaip įprasta, viskas būna sunku.


Išnaudojo egzamino laiką

Merkelio Račkausko gimnazijos direktorė Asta Žukauskienė teigė po egzamino stebėjusi vaikų veidus, nuotaikas: itin liūdinčių nebuvo, vaikų veidai ramūs.
„Tik viena pasirodė įdomu: nebuvo iš egzamino išeinančių labai anksti, gimnazistai stengėsi išnaudoti visą egzaminui skirtą laiką“, – pastebėjo direktorė.
Tarp trisdešimt vienos egzamino užduoties buvo daug geometrijos, trigonometrijos, tikimybių teorijos užduočių.
Egzamino metu leista naudotis rašymo priemonėmis, trintuku, braižybos įrankiais bei skaičiuotuvu be tekstinės atminties.
Pagrindinės egzaminų sesijos rezultatus planuojama paskelbti iki liepos 12 dienos.

One Reply to “***PAPILDYTA*** Abiturientams – matematikos egzaminas”

  1. bukis parašė:

    kad tai yra svarbūs egzaminai, nulemsiantys jų tolesnį gyvenimą“, – situaciją apibūdino vedėjas. Realiai tai nieko nenulems :))))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*