„Abonentinio“ mokesčio mažeikiškiai tėvai gali išvengti tik vasarą

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Savivaldybės tarybos dauguma pritarė pakeitimams dėl 11 eurų mokesčio – tiek kiekvieną mėnesį ikimokyklinio ugdymo įstaigoms moka mažeikiškių vaikų, kurie tas įstaigas lanko, tėvai. Surinktos lėšos skiriamos įstaigos ugdymo aplinkai išlaikyti.
Diskusijos dėl šio mokesčio tęsėsi beveik metus. Tarybos nariai penktadienį pakeitė šio mokesčio panaudojimo tvarką ir atleido nuo „abonentinio“ mokesčio vasaros mėnesiais. Žinoma, tik tuo atveju, jei vaikas vasarą, kai dirba tik budintys lopšeliai-darželiai, ugdymo įstaigos nelankys.

Mokesčio už vaikų išlaikymą ugdymo įstaigose, įgyvendinančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, nustatymo tvarkos aprašą analizavo ir praėjusių metų lapkritį sudaryta darbo grupė. Ji parengė naują tvarkos aprašą, kurį apsvarstė Savivaldybės tarybos komitetų nariai, o galutinį sprendimą penktadienį priėmė Savivaldybės taryba.
Patvirtiname tvarkos apraše numatyta naujovė: jeigu vaikas ikimokyklinio ugdymo įstaigos nelankys vasaros mėnesiais: liepą, rugpjūtį, – jo tėvams už nelankytą mėnesį ar mėnesius vadinamojo „abonentinio“ mokesčio mokėti nereikės.
Politikai pritarė apraše įtvirtintai nuostatai, kad kiekvieno ketvirčio pabaigoje ugdymo įstaigos tėvams turės teikti ataskaitas, kaip panaudotos ugdymo aplinkai išlaikyti surinktos lėšos.
Nuo šiol higienos, dezinfekcinėms ir valymo priemonėms įstaigos galės panaudoti ne daugiau 10 proc. iš tėvų surinktų lėšų.

Plačiau skaitykite antradienio numeryje.

3 Atsakymai į “„Abonentinio“ mokesčio mažeikiškiai tėvai gali išvengti tik vasarą”

 1. Daiva parašė:

  Sedos darželio svetainėje nurodoma:
  Mokestis už vaikų išlaikymą įstaigoje skaičiuojamas vadovaujantis Mokesčio už vaikų išlaikymą savivaldybės ugdymo įstaigose, įgyvendinančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, tvarkos aprašu, patvirtintu Mažeikių rajono savivaldybės tarybos 2019 m. spalio 25 d. įsakymu Nr. T1-302.
  Kaip matyti darželis savo veiklą vykdo jau nebegaliojančiu Tarybos sprendimu.
  Svetainėje nurodoma ,jog ,,Pastovus mokestis (1 mėnesio kaina) Ugdymo aplinkai išlaikyti 11 €“ . Ši Ugdymo įstaiga taip pat tėveliams pateikia klaidingą informaciją apie 11 eurų ugdymo aplinkos mokestį.
  Ir kas gali paneigti, kad šios Įstaigos vadovė galimai nevykdė/nevykdo neteisto ir nepagrįsto 11 eurų per mėn. mokesčio rinkimo?
  Mažeikių lopšelio-darželio ,,Delfinas“ svetainėje radau tokią informaciją,, Mažeikių lopšelio-darželio ,,Delfinas“ direktoriaus 2018 m. balandžio 3 d. įsakymu Nr. V1-18 Patvirtintas Tvarkos Aprašas ,,Mokesčio už vaikų išlaikymą savivaldybės ugdymo įstaigose, įgyvendinančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas“
  Nurodoma ,kad Aprašas parengtas vadovaujantis Mažeikių rajono savivaldybės tarybos 2018 m. kovo 30 d. sprendimu Nr. T1-85 „Dėl mokesčio už vaikų išlaikymą savivaldybėse ugdymo įstaigose, įgyvendinančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, nustatymo tvarkos aprašas“.
  Deja, šiuo metu nurodytas Tarybos sprendimas jau yra nebegaliojantis.
  Lopšelio-darželio ,,Bitutė“ svetainė neveikia. Lopšelio-darželio ,,Berželis“ svetainė nurodo: Mokestis Už Lopšelį-Darželį . Informacija ruošiama.
  Taip Apolinaras Stonkus kuruoja savo mylimą sritį – Švietimą -ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą.
  P.S. Visada sakiau ir sakysiu ,kad valdininkų ir politikų labiau reikia saugotis, nei kišenvagių.😉

 2. Daiva parašė:

  Lopšelių- darželių „Gintarėlis“, ,, ,,Pasaka“ , ,,Linelis“, ,,Liepaitė“ direktoriai savo įsakymais patvirtino,, Mokesčio už vaikų išlaikymą Mažeikių lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“, ,, ,,Pasaka“ , ,,Linelis“, ,,Liepaitė“ įstaigose, įgyvendinančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, nustatymo tvarkos aprašą ir savo internetinėse svetainėse patalpino tokią informaciją, kuri yra Įstaigų Aprašuose taip:
  – ,, Už Lopšelio-darželio lankymą taikomas 11 eurų per mėn. Mažeikių rajono savivaldybės tarybos nustatytas ugdymo aplinkos išlaikymo mokestis (ugdymo priemonėms, patalynei bei higienos reikmenims, trumpalaikiam turtui bei kitoms su ugdymo proceso organizavimu susijusiomis priemonėms įsigyti).“
  Manau , kad Lopšelių- darželių „Gintarėlis“, ,, ,,Pasaka“ , ,,Linelis“, ,,Liepaitė“ direktoriai, tėveliams pateikia klaidingą informaciją apie 11 eurų mokestį ir vadovaudamiesi savo Aprašu, nurodytų Įstaigų vadovai ,galimai , vykdė/vykdo neteistą ir nepagrįstą 11 eurų per mėn. mokesčio rinkimą.
  Mažeikių rajono savivaldybės tarybos 2020 m. balandžio 30 d. sprendimu Nr. T1-108 yra PATVIRTINTA taip:
  -Už ikimokyklinio ugdymo įstaigos lankymą taikomas 11 eurų per mėn. Savivaldybės tarybos nustatytas ugdymo aplinkos išlaikymo mokestis (ugdymo priemonėms, patalynei bei higienos reikmenims, trumpalaikiam turtui bei kitoms su ugdymo proceso organizavimu susijusiomis priemonėms įsigyti).
  Mažeikių rajono Švietimo skyriaus vedėjas A. Stonkus pagal Skyriaus nuostatų 6.2.punktą turi užtikrinti teisės aktų įgyvendinimą Savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto įstaigose, kas šiuo konkrečiu atveju, nurodytuose Ugdymo įstaigose nėra padaryta.
  Per gerą dešimtmetį vicemerės S.Bernotienės darbotvarkėse ,ko gero, daugiausia įrašų buvo galima pamatyti,, Lankymasis Ugdymo įstaigose“. Įdomu ir ką Sigutė veikdavo nuvykusi į Ugdymo įstaigas bei kaip ji dirbdavo ir dirba su dokumentais?
  Meras V. Macevičius tai tik savo potvarkiu geba sudaryti kokią nors komisiją, darbo grupę ar pan. Naudos iš to yra nulis. Meras dėl anksčiau sukurtos darbo grupės sukuria dar vieną darbo grupę ,kad pateiktų ankstesnės darbo grupės išvadas. Ir taip buvo dėl maitinimo Ugdymo įstaigose. Jau kokį pusmetį iš mero laukiu tų išvadų dėl maitinimo. Juk jis ,,dirba“ dėl rajono gyventojų ir visada labai mėgsta pakalbėti apie informacijos viešumą.

 3. Daiva parašė:

  2021-01-29 Mažeikių rajono savivaldybės internetinėje svetainėje buvo patalpintas toks pranešimas:,, Šio karantino laikotarpiu lopšeliai-darželiai dirba, todėl 11 eurų ugdymo aplinkos išlaikymo mėnesinį mokestį tėveliai turi mokėti, nors įstaigos vaikas ir nelanko.“
  Kai perskaičiau tokį pranešimą, tai susidarė toks įspūdis ,kad vietos valdininkai veikia kaip kišenvagiai.
  Švietimo skyriaus vedėjas A. Stonkus ir kiti valdininkai turėtų žinoti, kad Savivaldybės Ugdymo įstaigų veikla turi būti vykdoma remiantis teisės aktais.
  Ryšių su visuomenė skyrius parašė, kad tėveliai turi mokėti po 11eurų, bet nenurodė kokiu teisės aktu remiantis, tėveliai turi tai daryti. Be to , šitas skyrius gyventojams PATEIKĖ KLAIDINGĄ informaciją! Valdininkai, nurodykite nors teisės aktą !

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto