Abonentinis mokestis kaitina aistras

Visi daugiabučių namų gyventojai pasirinko apsirūpinimo karštu vandeniu antrąjį būdą, kuris turi ir privalumų, ir trūkumų. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Prieš porą mėnesių daugiabučių namų gyventojų sąskaitose atsiradusi nauja eilutė „skaitiklio pardavimo kaina“ vis dar kelia mažeikiškių aistras. Žmonėms kyla klausimų: ką ji reiškia, iš kur ji atsirado, kaip ji išskirstoma butams ir apskritai ar toks mokestis teisėtas.
Nei vandens tiekėjo, kuriam atitenka šis mokestis, nei daugiabučius administruojančių įmonių tinklalapiuose jokios informacijos aptikti nepavyko.
„Santarvė“ pabandė rasti atsakymus į daugiabučių namų gyventojams kylančius klausimus.

Ne pirma nauja eilutė

Prieš porą metų buvo kilęs panašus ažiotažas, kai daugiabučių namų gyventojams teikiamose  sąskaitose už komunalines paslaugas atsirado eilutė „Karšto vandens skirtumas nuo įvadinio skaitiklio“. Aistros aprimo tik supratus, kad pasipriešinti nėra jokių būdų, nes valdininkų aiškinimu, gyventojai dėl tokios situacijos yra patys kalti.
Dar 2010 m. pabaigoje vykdant apklausą, visi daugiabučiai pasirinko vadinamąjį antrąjį apsirūpinimo karštu vandeniu būdą (be karšto vandens tiekėjo). Jis numato, kad su vandens tiekėju (UAB „Mažeikių vandenys“) turi būti atsiskaitoma už jo patiektą šalto vandens kiekį į šildytuvą, tuo pačiu apskaičiuojami ir kaupiami neatitikimai tarp deklaruotų kiekių pagal skaitiklių parodymus butuose ir fiksuotų kiekių pagal vandens skaitiklio prieš šildytuvą parodymus.
Nustatyti skirtumai išdalijami namo butų ir kitų patalpų savininkams proporcingai jų valdomam plotui.
Šie suskaičiuoti skirtumai dėl kaimynų nedeklaruoto ar pavogto vandens skirtumo ir suguldomi į tą eilutę. Ta tema „Santarvė“ jau rašė ne kartą – ir atsakingų asmenų atsakymas vienas: gyventojai žinojo, ką renkasi.

Lėmė gyventojų pasirinkimo būdas

Pasirodo, būtent šis apsirūpinimo karštu vandeniu būdas kaltas ir dar dėl vieno naujo abonentinio mokesčio, pavadinto įvadinio skaitiklio pardavimo kaina – daugiabučiuose namuose prieš karšto vandens paruošimo įrenginius buvo įrengti apskaitos prietaisai.
Kad toks mokestis teisėtas, „Santarvei“ teigė ne tik vandens tiekėjas, daugiabučių administratoriai, bet ir Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija.
„Taip, šis mokestis yra teisėtas. Gyventojai, pasirinkę antrąjį apsirūpinimo karštu vandeniu būdą, atskirai atsiskaito su geriamojo vandens tiekėju už geriamąjį vandenį karštam vandeniui ruošti, o už geriamojo vandens paruošimą – moka šilumos tiekėjui. Gyventojai apskaitos prietaiso mokestį, t. y. vadinamąją pardavimo kainą, moka šalto vandens tiekėjui. Nupirkto geriamojo vandens kiekis nustatomas pagal atsiskaitomojo apskaitos prietaiso, vandens tiekėjo įrengto pastate prieš karšto vandens ruošimo įrenginius, rodmenis“, – „Santarvei“ atsakė komisijos Veiklos valdymo skyriaus patarėja Aistė Griškonytė.

Fiksuotas mokestis – namui

Komisijos atstovė paaiškino, kad atsiskaitomųjų apskaitos prietaisų priežiūros ir vartotojų aptarnavimo paslaugos kainą (t. y. pardavimo kainą) sudaro apskaitos prietaisų įrengimo, keitimo, remonto, techninės priežiūros, metrologinės patikros, sąskaitų parengimo ir pateikimo bei kitos būtinosios vandens tiekėjo sąnaudos, susijusios su geriamojo vandens pardavimu.
„Atsiskaitomų apskaitos prietaisų mokestis nėra įtraukiamas į geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugos kainą, gyventojai kiekvieną mėnesį moka šį mokestį, nepriklausomai nuo jų suvartoto vandens kiekio“, – kodėl nustatomas toks mokestis, paaiškino A. Griškonytė.
Įvadinio skaitiklio mokesčio dydį nustato savivaldybės, susiderinusios su Komisija. Šis mokestis yra fiksuotas ir nekinta visą jo galiojimo laikotarpį.
Nei vandens tiekėjo „Mažeikių vandenų“, nei daugiabučius administruojančių  įmonių tinklalapiuose nepavyko aptikti jokio dokumento apie mažeikiškiams nustatytą įvadinio skaitiklio pardavimo kainą ar kitokios su ja susijusios informacijos.

Plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.

12 Atsakymų į “Abonentinis mokestis kaitina aistras”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Zuoko ismislas prigijo visoje Lietuvoje,kitur tokiu nesamoniu nera,ponai,prasiplaukit smegenines

 2. Dar parašė:

  Ir dvi valdybas reikia išlaikyti. Dar giminaičiams pristeikite valdybų, kad kontroliuotu ką nors. Pinigus lupa už bet ką todėl, kad darbuotojų daug e šerti juos reikia, tai ir prisigalvoja,kaip pinigus išmelžti. Sutaupėm pinigų, galvojau stogą bėganti remontuosim. Padarė susirinkimą su pensininkėmis, kada visi darbuose ir nusprendė tūkstančius išleisti laiptinės apšvietimui, mat elektrikams reikia uždirbti, tai tos lempos kosminėmis kainomis gavosi.

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Banditizmas,vandalizmas,korupcija,vot ką išsirinkome….

 4. Jo parašė:

  Juk kažkaip reikia vandenims bezdalių pensininkų armiją, sėdinčią administracijoje išlaikyt, prabangiom mašinom apsirūpinti, todėl prisigalvoja naujų mokesčių. Mažeikių savibliada jau tiek prigalvojo mokesčių, kad į du lapelius vos telpa. Prabėgs keletas metų, žiū – jau visus tris lapus gausim. Kas gali paneigti, kad vieną gražią dieną pasprings godumu ir degs pragare visi žmonių kraujo gėrikai ir skūrų lupikai.

 5. Butas tavo, bet ne tavo, realiai tik nuoma parašė:

  rodos zmogau turi buta, jis tavo, bet realiai ne tavo, moketi reikia, kaip uz nuoma. Mokesciai kosminiai. Nemokesi, buto neturesi. Tai ta nuosavybe, tik laikina…aciu Dievui, pardavem buta ir issikelem i nama, dabar jis tikrai musu, mokesciu nasta zenkliai sumazejo, jei ko reikia, tai zinai, kad tikrai, tau to reikia ir nuo nieko nepriklausai.

 6. neįsivaizduoju parašė:

  kaip galima taip neatsakingai elgtis su svetimais pinigais. Perskaičiau rašinį ir pasipoiktinau, kad steigėjas nesukontroliuoj atokios netvarkos

 7. Aurwlijus parašė:

  Susisiekite karštam vandeniui nuotolinio nuskaitymo skaitiklius, kaina kis. O ir pavogt nebus kaip :)

 8. Vardas (privalomas) parašė:

  Apmokestinkim šaligatvius,saulėtas arba apsiniaukusias dienas,dar kokias valdančiujų nesąmones.

 9. Vardas (privalomas) parašė:

  Iki šiol buvo viskas gerai,kažkas sugalvojo pasipinigauti.Prezidente juk sakė,kad korupcija aukščiausio lygio.Matyt rinkimai artėja……

 10. gyventoja parašė:

  geriau jau tikrintu butus, kuriuose gyvena didesnis zmoniu skaicius, o deklaruoto vandens kiekis per menesi ne realiai mazas, arba nuliai, nors aiskiai zmones tuose butuose gyvena. Kodel kaimynai turi uz juos moketi? skaitliukus irgi pamego tikrint tik tuose butuose, kuriuose neatitikimu nera ir visad isileidzia tikrintojus. Kur teisybe? Tas pats su siuksliu mokesciu…Kodel mokame uz buta, o ne nuo gyventoju skaiciaus jame? negi vienas siukslina tiek pat kiek gretimame bute gyvenantys 5iese? nera logikos. einama lengviausiu keliu surenkant mokesti

 11. Ger da parašė:

  Nieko negirdejau nieko nepasirasiau niekas nieko nesake.yad ka parys suMastet ir sakot kad pritarem norejom

 12. nu jo parašė:

  nei kas ka patare,nei kas ko rinkosi, bet juk reik islaikyt ponu etatus, dar ka prides ir mokesim dar….avinu banda

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto