Advento vainike įžiebta pirmoji žvakė

Autorės nuotr.

Jau aštuntus metus Mažeikiuose puoselėjama tradicija – prasidedant advento laikotarpiui, miesto senamiestyje, V. Burbos gatvės skvere, įžiebiamas didysis Advento vainikas. Šį sekmadienį įžiebus pirmąją – viltį simbolizuojančią vainiko žvakę, paskelbtas susikaupimo, šv. Kalėdų laukimo laikotarpis.

Advento vainiko įžiebimo šventės dalyviams gamta padovanojo žiemišką orą, sniegu pabarstytą aplinką.
Renginio vedėjai – Daiva Vyšniauskienė ir Paulius Mylė sakė, kad Advento vainikas – tai ir himnas gamtai, atgyjančiai, kai, atrodo, viskas aplinkui numiršta, ir himnas šviesai, kuri nugali tamsą, ir himnas Kristui – tikrajai šviesai, kuri ateina nugalėti blogio ir mirties.
Švč. Jėzaus Širdies bažnyčios klebonas, kanauninkas Donatas Stulpinas, pašventindamas vainiką, kalbėjo: „Simboliškai susirinkome į Saulės laikrodžio aikštę ir šventiname kitą laikrodį – vainiką. Bus uždegta pirmoji jo žvakė, o palaipsniui sužibs ir kitos. O galiausiai, kai uždegsime ketvirtąją, skambės visų krikščionių bažnyčių varpai užgimusio Jėzaus šventei.
Dėkoju klubo „Mano namai“ moterims ir vadovei Kristai Kinčienei, savo rankų darbu sukūrusioms šį gražų vainiką. Imkime iš jų pavyzdį ir šildykime vieni kitų širdis.“
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto