Aikštelės šeimininkai pasidalijo geriausias vietas

Nerijaus Gudaičio (viduryje) auklėtiniai iškovojo abi pagrindines turnyro taures. Nuotrauka iš komandos archyvo

Ketvirtus metus gyvuojantis futbolo turnyras „Kvistija CUP“ šiemet išsiskyrė tuo, kad finale susitiko dvi mūsų miesto ekipos.

Finale – tik mažeikiškiai

Jau ketvirtus metus iš eilės vyksta Mažeikių sporto mokyklos organizuojamas mažojo futbolo turnyras „Kvistija CUP“.
Pernai dešimties komandų turnyre triumfavo mūsų Sporto mokyklos 1997 metų gimimo vaikinai.
Šiemet vyko 1996–1997 metų gimimo aštuonių komandų turnyras tuo pačiu pavadinimu „Kvistija CUP-2014“, kuriame Žemaitijos krašto komandos buvo padalintos į du pogrupius.
„Buvo žaidžiamas vienas 22 minučių kėlinukas, pirmas dvi vietas pogrupyje užėmusios komandos pateko į pusfinalius, kur kovojo dėl pirmųjų keturių vietų. Mažeikių sporto mokyklos abi komandos nugalėjo pogrupiuose. Mažeikių SM-I 5:0 įveikė „FK Šilutę“, 2:0 Kuršėnus ir 5:2 Telšius. SM-II lygiosiomis 2:2 baigė dvikovą su „FK Atmosfera-98“, 3:0 pranoko Plungės SM, 2:0 – Tauragės „FK Taurą“, – apie kovas pogrupyje pasakojo mažeikiškių treneris Nerijus Gudaitis.
Pusfinalyje, žaisdama su Telšių SRC, SM II pačioje rungtynių pabaigoje sugebėjo išplėšti lygiąsias, o po baudinių serijos nugalėjo 3:2 ir pateko į finalą. SM-I užtikrintai 3:0 įveikė Plungę, ir taip dvi Mažeikių komandos atsidūrė finale.
Jame šį kartą didelės intrigos nebuvo. Visą turnyrą labai užtikrintai ir brandžiai žaidę pirmosios komandos vaikinai nugalėjo savo draugus rezultatu 2:0 ir tapo čempionais.

Varžosi ir su latviais

„Nepamenu kokių metų turnyre pristačiau dvi komandas, jos pasiekė pusfinalius, tačiau ten abi pralaimėjo. Vienai tada atiteko trečioji vieta. Toks atvejis, kad dvi auklėtinių komandos finale rungtųsi dėl pirmos ir antros vietų, man buvo pirmas“, – pasiekimu džiaugėsi treneris N. Gudaitis.
Komandos prizininkės buvo apdovanotos taurėmis ir medaliais, geriausi komandų žaidėjai – puikiais asmeniniais prizais.
Antrojoje komandoje geriausiu žaidėju pripažintas Ugnius Petrikas, pirmoje – Linas Razma. Geriausiu turnyro puolėju tapo mažeikiškis Nedas Kneita, gynėju – taip pat mūsų miesto atstovas Rokas Gecevičius.
Šiuo metu vaikinai dalyvauja Skuodo rajono sporto skyriaus organizuojamame Kuršių lygos septynių komandų turnyre. Pernai šio turnyro finale triumfavo Mažeikių sporto mokyklą jau baigę devyniolikmečiai futbolininkai.
Šiuo metu, iki pirmojo rato pabaigos likus dviem turams, komanda yra penktoje vietoje, į finalą pateks keturios pirmosios komandos. Turnyre dalyvauja trys Latvijos ir keturios Lietuvos komandos.