Akcija „Aguona“ drausmina žmones

Šalyje galiojantys teisės aktai kategoriškai draudžia auginti bet kokį kiekį augalų, kurie gali būti žaliava narkotinėms priemonėms. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šiemet akcijos „Aguona“ laikotarpiu rajone organizuotus reidus surašyta perpus mažiau nei pernai administracinių protokolų dėl opijinių aguonų ir kanapių pasėlių laikymo. Nedidelių opijinių aguonų pasėlių savininkai atsipirko įspėjimais.

Surengti septyni reidai

Per pastaruosius kelis mėnesius rajono policijos prevencijos poskyrio pareigūnai, siekdami nustatyti neteisėtai auginamų opijinių aguonų ir kanapių pasėlių plotus, surengė septynis reidus. Jie lankėsi  atokesnėse vietovėse, stebėjo padėtį sodų bendrijose ir kitos vietose.
Prevencinės priemonės metu buvo priimti keturi administraciniai nutarimai dėl opijinių aguonų auginimo, nustatytas vienas kanapių auginimo Sedos apylinkėse atvejis. Kadangi plotai buvo tik po kelis kvadratinius metrus, tai jų savininkai šįkart atsipirko įspėjimais ir raginimais sunaikinti pasėlius.
„Surašytas ir vienas administracinis protokolas dėl neteisėto nedidelio kiekio narkotinių medžiagų laikymo be tikslo jas parduoti ar platinti. Toks pažeidimas gresia bauda iki tūkstančio litų arba trisdešimties parų administraciniu areštu. Be šios nuobaudos, dar ir konfiskuojama narkotinė medžiaga“, – informavo prevencinio poskyrio viršininkas Arūnas Bubliauskas.

Stebės padėtį jaunimo sambūriuose

Pareigūnai pažymėjo, kad šalyje galiojantys teisės aktai kategoriškai draudžia auginti bet kokį kiekį augalų, kurie gali būti žaliava narkotinėms priemonėms. Todėl jie pataria neauginti opijinių aguonų ir kanapių, o pastebėjus jas augant, patiems jas išnaikinti, nelaukiant policijos pareigūnų vizito.
„Bauda už tokius pasėlius siekia nuo įspėjimo iki trijų šimtų litų. Sutinkame, aguonos žydi gražiai, puošia daržus, tačiau reikia įsisąmoninti, kad pavertus jas narkotinėmis medžiagomis, suluošinamas ne vieno žmogaus gyvenimas“, – akcentavo poskyrio viršininkas.
Pernai už tokius pažeidimus buvo surašyta dvylika administracinių protokolų.
Pasak pareigūno, prevenciniai reidai baigti, tačiau kova su narkotinių medžiagų platintojais ir vartotojais tęsiama – pareigūnai dabar didžiausią dėmesį skirs jaunimo susibūrimo ir laisvalaikio praleidimo vietoms, stebės jaunimo elgesį šokių aikštelėse.

4 Atsakymai į “Akcija „Aguona“ drausmina žmones”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  darbus tik dirbkis Nagine, valstybe tau moka ne uz sedijima https://www.santarve.lt :D

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  …ir nerašinėk sau šlovinančių giesmių…

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  balsuosiu uz L. Rimkiene. Protinga ir atkakli moteris. Sekmes jai.

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  Rimkiene, tuoj įkyrėsi žmonėms…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto