Akcijos rezultatai: kas devintas žvejys – pažeidėjas

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Vykstant akcijai „Lydeka 2021“, reidus prie Mažeikių ir Akmenės rajono vandens telkinių aplinkosaugininkai rengia vieną po kito. Jų metu ne tik stebimas žvejų elgesys, bet ir matuojama, ar vandens telkiniuose nesumažėjo deguonies kiekis.

Trečiadienį Mažeikių aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai surengė reidą prie Tulnikių, Laižuvos ir Leckavos tvenkinių, Meižių ežero, stebėjo, kaip žuvaujama Ventos upėje – nuo ribos su Akmenės rajonu iki Palnosų. Tądien buvo patikrinta 30 poledinės žūklės mėgėjų, pažeidimų nenustatyta.
„Tokie geri rezultatai būna ne visada – vieno reido metu nustatėme penkis žūklės taisyklių pažeidimus: keturis – dėl žvejybos be leidimo, kas priskiriama prie lengvųjų, ir vieną šiurkštų – Medžialenkės tvenkinyje vyras žvejojo gyva žuvele, o tai yra draudžiama. Kitą dieną reidą atlikome Akmenės rajone, rezultatai tie patys – keturi žvejai žvejojo be leidimo, vienas naudojo gyvą žuvelę. Skirtumas tas, kad žvejys jau buvo sugavęs lydeką. Lydeka buvo leistino dydžio, tačiau pagauta draudžiamu įrankiu ir draudžiamu metu“, – „Santarvei“ pasakojo inspekcijos vyriausiasis specialistas Martynas Kairys.
Už šiurkštų taisyklių pažeidimą vyrams gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų, o už sugautą lydeką akmeniškiui dar teks atlyginti gamtai padarytą žalą, kuri siekia 240 eurų.
Visas straipsnis – laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto