Akliesiems – edukacija apie gintarą

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Po Mažeikių bendruomenės centro stogu besiglaudžiančios Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Mažeikių filialo nariai sulaukė svečių. Čia lankėsi Palangos gintaro muziejaus atstovės. Jos įvairių regėjimo negalių turintiems žmonėms, jų artimiesiems bei su jais dirbančių organizacijų atstovams surengė edukaciją apie gintarą.

Aklieji ir silpnaregiai, kitų negalių turintys žmonės, jų artimieji turėjo galimybę išgirsti informacijos apie Baltijos auksą – gintarą.
Palangos gintaro muziejaus projektų vadovė, koordinatorė Regina Makauskienė edukacijos dalyviams  pasakojo, kaip gintarą atskirti nuo sintetiniu būdu pagamintų padirbinių.
Mažeikiškiai viešnioms uždavė įvairių klausimų apie šią natūralią medžiagą ir jos panaudojimą.
Regos negalių turintys užsiėmimo dalyviai gintarą pažino liesdami, klausydamiesi viešnių pasakojimų. Buvo galima gintaro svorį palyginti su akmenuku, išgirsti jų skambėjimo skirtumus, užuosti smilkstančio gintaro kvapą. Dalyviai apžiūrėjo, lietė ir uostė gintaro dulkes. Kiekvienas dalyvis prisiminimui gavo po gintarėlį ir daug R. Makauskienės patarimų, kaip ir kur jį gali panaudoti.
Plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto