Akligatvis – kaimynų nesutarimų priežastis

Dėl to, ar Skuodo gatvės ir Purienų sankirtoje reikalingas akligatvis, mažeikiškių nuomonės išsiskyrė. Autorės nuotr.

Skuodo gatvės rekonstrukcija ne tik apsunkino eismo sąlygas mieste, bet ir sukėlė nesutarimų tarp kaimynų, gyvenančių šalia rekonstruojamos gatvės.
Purienų tako gyventojai kreipėsi į Savivaldybę ir Lietuvos automobilių kelių direkciją, norėdami, kad jų gatvė netaptų akligatviu, kaip numatyta rekonstrukcijos projekte, o turėtų išvažiavimą į Skuodo gatvę. Šį mažeikiškių pageidavimą buvo nuspręsta įvykdyti.

Tokiu sprendimu liko nepatenkinta dalis Skuodo gatvės gyventojų. Jie įsitikinę, kad, Purienų taką sujungus su Skuodo gatve, eismas pro jų privačius namus suintensyvės, dėl to padidės oro tarša ir triukšmas, nukentės eismo saugumas. Prašymą nenaikinti akligatvio rajono valdžia atmetė. Dėl tokio sprendimo dalis Skuodo gatvės gyventojų ketina kreiptis į teismą.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

8 Atsakymai į “Akligatvis – kaimynų nesutarimų priežastis”

 1. Anonimas parašė:

  Surinkta 12 parašų. Panašu, kad pasirašė beveik visa gatvelė. Logiška, gyventojai vyresnio amžiaus, medikams greičiau ir patogiau atvykti.Kas dėl verslo, tai kame problema, jeigu pasirašė 12 namų.(Išvada- juos tenkina esamas verslas ar bent nelabai trukdo) Prieš tikriausiai kokia viena, dvi trobos.

  1. Nijole parašė:

   Parašai buvo surinkti apgaudinėjant ( klaidinant) asmenis , kurie pasirašė . Ar taip gali būti , kad pėščiomis einant į už 400 m. esančią parduotuvę , įrengus akligatvį , teks eiti 2 km? Akivaizdus melas . Medikai atvyksta ir pas akligatvyje gyvenančius asmenis .

 2. Kestis parašė:

  Pries pora metu teko dalyvauti sventeje, kuri vyko sioje ‘pokyliu saleje’. Vienintelis dalykas ka galiu pasakyti – katastrofa. Uzuojauta kaimynams!! Galiu isivaizduoti, koks triuksmas ir bardakas buna savaitgailiais. Begalinis srautas masinu, parkavimas betkur ir betkaip, o dar pagerusios liaudies riaumojimai. Cia, ne tik, kad rekejo palikti akligatvi, bet ir uzdrausti tokia ‘pasilinksmiminu’ kontora. Kuo puikiausiai matosi, kam apsimoka akligatvio panaikinimas ir kieno iniciatyva viskas ivyko. Matyt, iniciatoriai gerai ‘patepe’ tam tikrus veikejus, kad akligatvi panaikino ir paruose parkavimo aikstele uz valdiskus pinigelius.

 3. Nzn parašė:

  Tiesiai į dešimtuką. Ši klaną reikia išaiškinti ir paviešinti.

 4. Nijole parašė:

  Purienų tako gyventojai su pretenzijomis dėl numatyto akligatvio turėjo kreiptis į projektuotojus projekto svarstymo su visuomene metu. Manau , kad valdininkai nusprendė verslininkės naudai ir visai nekreipė dėmesio į paprastų gyventojų pageidavimus .Tai, kad verslininkė surinko 12 parašų pasakodama jiems, kodėl bus blogai akligatvis, yra niekiniai . Jei būtų surinkusi parašus su argumentu, arba Jūs ( Purienų tako gyventojai ) susitaikote su teksiančios transporto apkrovos, susijusios su mano verslo objektu, arba tą mašinų srautą nukreipiame į Skuodo gatvę – tada viskas būtų gerai. Kam reikia apgaudinėti senus žmones , kad jie į už 400 m. esančią parduotuvę , įrengus akligatvį , gaus eiti 2 km? Tokius įtikinėjimo metodus naudodavo tik KGB darbuotojai. Pasižiūrėjus google.maps, tikrai neaišku, kam reikėjo ten daryti akligatvį. Negi tik dėl aikštelės įrengimo buvo padarytas toks projektas, kuriame numatytas akligatvis , o įrengus aikštelę- jis panaikintas .

 5. Nijole parašė:

  Pagal pateiktus argumentus, reikėtų Mažeikiuose naikinti visas aklinas gatves. Jei žiemą nevalo aklinos gatvės, tai ne todėl , kad ji aklina, o todėl, kad blogai dirba kelių priežiūros tarnybos . Paštininkai , kurjeriai suteiks paslaugas, nors gavėjai ir gyvens aklinoje gatvėje. Šiukšliavežei mašinai apsisukti akligatvyje yra įrengta apsisukimo aikštelė. Įvažiuoti specialiosioms tarnyboms tikrai nesutrukdys tai , kad gatvė bus aklina . Specialiosioms tarnyboms nemaišo kelio borteliai, jei jiems reikia įvažiuoti .
  „ Pasak „Santarvės“ pašnekovės, tai visiškai nesusiję su jos verslu – pokylių salės nuoma, kuris šiuo metu sustabdytas dėl pandeminės situacijos ir neaišku, ar dar bus atgaivintas.“( (Santarvė 2021-04-29) ) Kažkada pandeminė situacija baigsis ir Skuodo g. gyventojai sužinos, ką reiškia nekovoti už savo galimai pažeidžiamas teises. Tegul Purienų tako gyventojai patiria nepatogumų dėl verslininkės verslo .

 6. Nijole parašė:

  Juokingai skamba argumentai, kuriais ji mulkino kaimynus, kurie pasirašė dėl akligatvio panaikinimo .“ Atsiradus akligatviui, būtų nebeįmanoma tiesiai pasiekti net stotelės, skirtos visuomeniniam transportui sustoti. Be to, su sunkumais susidurtų ir prekes pristatantys kurjeriai, paštininkai, aklinai uždarytoje gatvėje sunku apsisukti ir šiukšliavežei mašinai, ji būtų priversta atgal važiuoti atbuline eiga per visą gatvę. Uždarius Purienų taką, žiemą gatvė liko nevalyta, todėl buvo padengta sniegu ir ledu. Mes nesuprantame, kokiu tikslu reikėjo uždaryti įvažiavimą, nes eismo saugumas geras. Viską uždarant, net nepaliekant praėjimo pėsčiomis, ar važiuojant vaiko vežimėliu, ar dviračiu, artimiausią parduotuvę, kuri yra už 400 metrų, pasiekti galėtume tik aplinkinėmis gatvėmis įveikę apie du kilometrus. Nemažai yra senyvo amžiaus žmonių, todėl į parduotuvę nueiti sunku“, – argumentus, kodėl reikia panaikinti suplanuotą akligatvį, išdėstė Purienų tako gyventojai.“ ((Santarvė 2021-04-29))

 7. Nijole parašė:

  Mano nuomone, pagrindinis „argumentas“, kodėl buvo panaikintas akligatvis, buvo tas, kad pas S. Antanavičienę (kaip supratau ji ir yra ta verslininkė, kuri materialiai suinteresuota akligatvio panaikinimu) „ buvo atvažiavę Savivaldybės atstovai. Jie įvertino situaciją ir dėl to buvo priimtas sprendimas panaikinti Purienų tako akligatvį.“ (Santarvė 2021-04-29)Nejaugi Savivaldybės atstovai turi daugiau profesinių žinių, nei specialistai – profesionalai, kurie rengė Skuodo gatvės rekonstrukcijos projektą? Ar tai buvo iš anksto verslininkės suplanuotas planas biudžeto sąskaita, šalia savo verslo įmonės, įsirengti automobilių stovėjimo aikštelę, ar tik jai taip pasisekė?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto