Akmenės rajone – įspūdingi reginiai ir 650 tūkst. žingsnių

Nuotr. iš „Bitutės“ archyvo

Mažeikių lopšelio-darželio „Bitutė“ bendruomenė, rengianti įvairius aplinkosauginius projektus ir ne pirmus metus dalyvaujanti Nacionaliniame judumo iššūkyje, šeštadienį išsiruošė pasižvalgyti po kaimyninį Akmenės rajoną. 

Daugiau nei keturios dešimtys „Bitutės“ darbuotojų pažintį su šiuo kraštu pradėjo nuo Kamanų gamtinio rezervato – didžiausio pelkinio komplekso šiaurinėje Lietuvoje. Rezervato lankytojų centre sužinoję apie šį saugomą gamtos objektą, jo biologinę įvairovę jie pasidalijo į dvi grupes ir, eidami mokomuoju taku, susipažino su pievos, miško, pelkės ekosistemomis.

Menčių klinčių karjere, kur kalkių gamybai ir cukraus pramonei reikalingos klintys buvo pradėtos kasti beveik prieš šimtą metų, dabar tyvuliuoja dirbtiniai ežerėliai, o klinčių atodangos primena Amerikos Didįjį kanjoną. Karpėnuose žygeiviai pamatė rekordinį 600 tonų sveriantį ekskavatorių, kurio strėlės ilgis – 70 metrų.

Kaimyninio rajono gidai mažeikiškiams pasiūlė apžiūrėti Augustaičių vandens malūną, pamatyti dar iš tarpukario likusius autentiškus įrengimus ir papietauti buvusioje… daržinėje.

Nuotr. iš „Bitutės“ archyvo

Po pietų visi patraukė į Šaltiškių molio karjerus. Mažai kas žino, kad netoli Papilės galima išvysti vaizdų, kurie, pasak mokslininkų, primena Marso kosminių stočių perduodamas šios planetos panoramas. Per milijonus metų susiformavusiems mineralų sluoksniams irstant juose išsiskirianti geležis molio atodangas nuspalvino raudonai.

Po įspūdingo šeštadienio „Bitutės“ komanda džiaugėsi ne tik žiniomis, patirtimis, bet ir bendru nueitu keliu – daugiau nei 650 tūkst. žingsnių įveikę ekskursantai iš 40-os Nacionalinio judumo iššūkio vietos pakilo per 6 laiptelius.

Rita NORVILIENĖ,
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto