Akordeonininkai iš Kauno grįžo su laimėjimais

Kaune vykęs klasikinės muzikos konkursas mažeikiškiams akordeonininkams buvo dosnus pergalių. Nuotrauka iš konkurso organizatorių archyvo

Praėjusį savaitgalį Kaune vyko tarptautinis klasikinės muzikos konkursas „Gradus ad Parnassum“. Jame dalyvavę trys jaunieji akordeonistai iš Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos pelnė prizines vietas.

Dalyviai iš skirtingų šalių

Šis konkursas pirmąkart surengtas 2001 metais ir vyksta kas trejus metus. Šiemet jame dalyvavo per du šimtus fortepijonais, akordeonais, styginiais, pučiamaisiais ir tautiniais instrumentais grojančių 6–18 metų atlikėjų iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Estijos, Rusijos, Baltarusijos, Azerbaidžano, Moldovos ir kitų šalių. Dalyviai buvo ne tik suskirstyti į atskiras grupes pagal tai, kokiais instrumentai groja, tačiau ir į kategorijas pagal amžių.
Įvairius muzikos instrumentus įvaldę jaunieji atlikėjai grojo skirtingose Kauno vietose, juos vertino solidi komisija. Ir nors ne visi konkurso dalyviai tapo laureatais, dalyvauti tarptautinio lygio konkurse yra garbė.
Muzikantų konkursą rengia Kauno rajono savivaldybė ir Garliavos meno mokykla.
Konkurso dalyviai, nepriklausomai nuo to, kokio amžiaus grupei atstovavo, turėjo atlikti po du skirtingų epochų klasikos kūrinius. Skyrėsi jų pasirodymams skirtas laikas. Jaunesniųjų atlikėjų programos buvo trumpesnės, vyresniųjų – ilgesnės.

Pirmasis tarptautinis konkursas

Sekmadienį Kauno filharmonijoje netrūko džiugių emocijų. Tądien čia vyko tarptautinio klasikinės muzikos konkurso „Gradus ad Parnassum 2016“ baigiamasis koncertas ir laureatų apdovanojimo ceremonija.
Aštuonmečiam mokytojos Jūratės Trimailovienės mokiniui Aironui Kazlauskui Kaune vykęs konkursas buvo pirmasis tarptautinis. Jis savo amžiaus kategorijoje buvo jauniausias dalyvis ir tapo antrosios vietos laimėtoju.
„Šioje amžiaus kategorijoje pirmųjų vietų iš viso nebuvo. Dviem vaikams skirtos antrosios vietos ir vienam – trečioji. Iš tiesų labai džiaugiamės Airono pasiekimu, nes tai jam buvo pirmasis tarptautinis konkursas, debiutas“, – sakė berniuko akordeono mokytoja Jūratė Trimailovienė.

Varžėsi skirtingose kategorijose

Vytauto Klovos muzikos mokyklos direktorės Vaidos Mikalauskienės mokiniai – Mstislavo Rostropovičiaus fondo ir Mažeikių Rotary klubo stipendininkas Jonas Vozbutas ir Austėja Nociūtė – iš konkurso taip pat grįžo pasiekę puikių rezultatų.
B dalyvių kategorijoje grojusi A. Nociūtė savo amžiaus dalyvių kategorijoje laimėjo pirmąją vietą.
Tuo tarpu J. Vozbutas tarp konkurse „Gradus ad Parnassum 2016“ dalyvavusių 52 akordeonininkų pripažintas absoliučiu laimėtoju, Grand prix laureatu.
„Šis konkursas buvo tarsi mokslo metų pabaiga ir per šiuos mokslo metus Jonas ir Austėja dalyvavo penkiuose tarptautiniuose konkursuose, kuriuose buvo apdovanoti aukščiausiais prizais“, – sakė laureatų mokytoja V. Mikalauskienė.

Konkursas, turintis tradicijas

Patekti į Kaune vykusį klasikinės muzikos konkursą buvo du keliai. Pasak J. Trimailovienės, A. Kazlauską „Gradus ad Parnassum 2016“ organizatoriai dar pavasarį pastebėjo grojantį kitame konkurse ir pakvietė dalyvauti.
„Kitas būdas tas, kad mes, mokytojai, sekame, ne kartą esame buvę tuose konkursuose, žinome, kas kiek laiko jie vyksta, domimės ir nusprendžiame, kad reikia pildyti paraiškas ir paskatinti vieną ar kitą mokinį dalyvauti. Mano manymu, tas konkursas jau turi savo tradicijas ir patirtis. Jeigu sutraukia atlikėjus, tai, vadinasi, yra žinomas ir jame dalyvauti verta“, – mintimis pasidalijo pedagogė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto