„Alantas“ mini dvidešimtmetį!

Bendruomenės „Alantas“ nuotr.

2023-ieji bus išskirtiniai ne vienai mūsų rajono bendruomenei. Praėjo jau dvi dešimtys metų nuo to laiko, kai kaimai pradėjo gyventi aktyviau ir įdomiau – tą lėmė bendruomenių steigimasis. Prieš 20 metų darbo ėmėsi ir Kulių krašto bendruomenė „Alantas“. Vasario 15 dieną vyko jos jubiliejinės sukakties minėjimo vakaras.

Tiesa, oficiali „Alanto“ registracijos data – vasario 14-oji. Oficialiai įsimylėjėlių dieną registruota bendruomenė išties visus šiuos 20 metų rodė didžiulę meilę savo kraštui. Per tą laiką įvykdytas ne vienas svarbus projektas, surengta galybė renginių, suorganizuota susitikimų – viskas dėl kuliškių gerovės.
„Alantas“ yra viena aktyviausių ir ryškiausiai matomų mūsų krašto bendruomenių. Ir jubiliejinį vakarą Kuliuose netrūko darbingos nuotaikos. Prieš šventę vykusiame visuotiniame susirinkime aptarti einamieji bendruomenės reikalai: ataskaitų pristatymas ir patvirtinimas, diskutuota dėl Šv. Jurgio koplyčios atstatymo (diskusijose dalyvavo istorikas Gintaras Ramonas, Plungės rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Tomas Jocys, architektas Aurimas Baužys), išrinkta nauja valdyba. Tad ateinančius trejus metus bendruomenės valdyboje darbuosis Algirdas Narutavičius, Valdas Stuopelis, Viktorija ir Šarūnas Černiauskai, Martyna Jonutė, Diana Negreckienė, Inga Blėdienė, Marijus Mineikis, Diana Kvekšienė, Jonas Žvilius. Vyko ir bendruomenės pirmininko rinkimai. Šios pareigos toliau patikėtos eiti Agnei Alčauskienei, kuri bendruomenei vadovauja jau trečią kadenciją.

Bendruomenės „Alantas“ nuotr.

Paprašyta prisiminti „Alanto“ pradžią, A. Alčauskienė „Plungei“ pasakojo, jog bendruomenės įkūrimo iniciatyva prieš 20 metų kilo tuomet Kulių seniūnijai vadovavusiai Birutei Siminauskienei – įsteigta ne bendruomenė, o klubas. Tada „Alantas“ vienijo apie 30 žmonių. Metams bėgant jų skaičius augo, ir šiuo metu bendruomenė jungia apie 70 pačių aktyviausių kuliškių. Visų šių žmonių dėka 20 metų veikta kryptingai, dėl to ir rezultatas džiugina: įgyvendinant projektus sutvarkytas miestelio sporto aikštynas, vaikų žaidimų aikštelė, įvykdytas vandentvarkos projektas Kumžaičių kaime, džiugina kultūros renginiai, užmegzti tvirti ryšiai su kitomis bendruomenėmis ir organizacijomis.

Tad nieko keisto, kad jubiliejinė „Alanto“ šventė į Kulius tą vakarą sukvietė nemažai draugų. Pasveikinti kuliškių atvyko Seimo narys Jonas Varkalys, Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis. Su pačiais geriausiais linkėjimais kuliškiams ir „Alantui“ renginyje svečiavosi Žlibinų, Alsėdžių, Žemaičių Kalvarijos, Kantaučių, Glaudžių, Babrungo bendruomenių pirmininkai ir atstovai.

Padėkos žodžių šventinį vakarą nusipelnė ir pirmoji „Alanto“ pirmininkė Daivutė Petrauskienė, kiti vadovai. Iš viso per tuos du dešimtmečius bendruomenei dar vadovavo Zita Zaburienė, Arvydas Liutika, A. Alčauskienė. Dabartinė pirmininkė, kaip minėta, perrinkta dar vienai kadencijai: kuliškių bendruomenei ji vadovauja nuo 2016 metų.

„Labai džiaugiamės, kad valdyboje turime naujų žmonių. Kai nuolat sukiesi toje pačioje erdvėje, gyveni čia, kartais gali ir nebepamatyti ko nors, pritrūksta idėjų, todėl nauji žmonės reiškia ir naują požiūrį. Smagu, kad jau sulaukėme įdomių pastebėjimų, siūlymų“, – kalbėjo A. Alčauskienė.
„Alanto“ 20-mečio vakaras tęsėsi visiems dalyvaujant filmo „O buvo taip…“ peržiūroje. Filmas priminė, kaip Kulių bendruomenė minėjo savo 10 metų jubiliejų, kur tuomet dalytasi pastebėjimais, kaip „Alantui“ sekasi, su kokiais iššūkiais susiduria.

Pasak A. Alčauskienės, panašūs iššūkiai ir sunkumai bendruomenę lydi ir praėjus dar vienam dešimtmečiui. „Ir toliau sieksime įgyvendinti kuo daugiau projektų, tęsime draugystę ir bendradarbiavimą su kitomis bendruomenėmis. Norisi išlaikyti tą kartelę, kurią esame išsikėlę“, – pažymėjo pirmininkė.
Jubiliejinis vakaras suteikė progą padėkoti visiems, kurie „Alantui“ padeda, jį pagiria, paskatina, o ir papeikia – visa tai skatina bendruomenę eiti į priekį.

Jaukus vakaras tęsėsi klausantis gyvos muzikos: koncertavo grupė „Osom“ iš Gargždų. Aišku, kaip tokia šventė be skanaus torto!

Daiva GERIKIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto