Alinantys karščiai – išbandymas gyventojams

Karščiai laikosi jau apie porą savaičių, dėl to gyventojai patiria įvairių sveikatos sutrikimų.

Baigiantis pirmajam vasaros mėnesiui, šalį užklupo karšti orai, termometro stulpelis kai kur šoktelėjo iki 34 laipsnių ir daugiau. Dėl alinančių karščių daugėja sveikatos sutrikimų ir žmonių, kurie kreipiasi į medikus.
Per karščius keičiasi ir kai kurie gyventojų įpročiai – į prekybos centrus dažniau užsukama vakarais, ieškant atgaivos, perkama daugiau ledų, gaivinančių gėrimų ir arbūzų.
Visuomenės sveikatos specialistai ragina pačius žmones saugoti savo sveikatą ir būti ypač atidiems, kai dirba lauke „ant saulės“. Su nepakeliamu karščiu susiduria ir medikai, dirbantys prastai vėdinamose patalpose.

Medikai akcentuoja: karščiai labiausiai veikia mažus vaikus, vyresnio amžiaus žmones, ypač  turinčius gretutinių ligų. Itin atsargiems reiktų būti žmonėms, turintiems širdies sveikatos problemų.
Mažeikių greitosios medicinos pagalbos centro vyriausioji slaugytoja Sonata Keliotienė „Santarvei“ sakė, kad žymaus iškvietimų skaičiaus padidėjimo dėl karščio kol kas nepastebima. Tačiau jau pasitaiko atvejų, kai kreipiamasi pagalbos dėl to, kad žmonės patiria šiluminius smūgius, alpsta namuose ar viešoje vietoje.

Regioninės Mažeikių ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos ir konsultacijų skyriaus vedėja Aranta Būtautaitė-Garalienė informavo, kad pastaruoju metu padaugėjo gyventojų, kurie kreipiasi į medikus – ir dėl karščio pasekmių, ir dėl kitokių sveikatos problemų, susijusių su vasara.

„Pastaruoju metu padaugėjo žmonių, kurie kreipiasi dėl erkių įkandimų. Per dieną tenka ištraukti po keturias–penkias erkes. Dažniau kreipiasi ir sunegalavusieji dėl karščio. Dažniausia ir pavojingiausia kombinacija: alkoholis, saulės atokaita ir maudynės. Kai visi šitie dalykai susideda, pablogėja žmonių savijauta“, – sakė pašnekovė.

Ji pridūrė: atsipalaidavę, išgėrę daugiau alkoholio žmonės mažiau saugosi. Vasarą perkaista ir vaikai, nors ir būna su kepurėmis.

„Poilsiaujant gamtoje ir tėvai ne visada sužiūri savo vaikus, todėl pas mus jie atvyksta perkaitę ar karščiuojantys“, – pastebėjo medikė.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

3 Atsakymai į “Alinantys karščiai – išbandymas gyventojams”

 1. nu taip parašė:

  Nėr kada,reik pirkt tris gėlių vazonus už 10 tūkstančių,įrengus kondicionierius.valdziasnukiams jokios naudos,nieks į kišenę neįkris

  1. nesvarbu parašė:

   šiaip tėvai tyli ,mokestį už darželį moką ,galėtų ir pajudint

 2. mažeikietė parašė:

  gal laikas pagalvoti apie vaikų darželius? Grupės perpildytos sujungiant , vaikai kaista ir viduj ir lauke. Gal laikas pagalvoti savivaldybei apie vėdinimo sistemas,kondicionierius ar kažką panašaus. Kaitra kartojasi ne pirmi metai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto