Alkoholizmas – valstybės masto problema?

Kiek žmonių įklimpę į alkoholizmo liūną, tikslios statistikos nėra. ELTOS nuotrauka

Alkoholio vartojimo problemoms spręsti telkiamos įvairios šalies institucijos. Kad problema egzistuoja, pripažino visi „Santarvės“ pašnekovai. Tačiau jų nuomonė dėl planuojamo priverstinio gydymo išsiskyrė.
Sutariama tik dėl vieno – būtina šalinti priežastis, vedančias žmones į alkoholizmo liūną.

Mirtingumas dėl alkoholio didėja

Tikslios statistikos, kiek žmonių įklimpę į alkoholizmą, nėra. Viešai skelbiami duomenys apie situaciją Lietuvoje svyruoja nuo 50 iki 150 tūkstančių žmonių.
Mažeikių visuomenės sveikatos biuro duomenimis, 2014 m. rajone užregistruoti 1392 asmenys, sergantys psichikos ligomis, tai – 2,5 proc. visų savivaldybės gyventojų, tuo tarpu sergančių priklausomybės ligomis užregistruota 760, iš jų – 19 asmenų, sergančių narkomanija.
Taip pat pastebimas didėjantis sergamumas psichikos ir elgesio sutrikimais, vartojant alkoholį. Nuo 2012 m. kasmet rodiklis didėjo po 2 kartus ir 2014 m. siekė beveik 312 atvejų 100-ui tūkstančių  gyventojų. Vyrų sergamumas daugiau nei keturis kartus viršijo moterų.
Mirtingumas dėl priežasčių, susijusių su alkoholio vartojimu, lyginant su 2013 m., padidėjo 18 proc., tačiau, lyginant su Lietuvos vidurkiu, situacija nėra tokia bloga.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

One Reply to “Alkoholizmas – valstybės masto problema?”

  1. Kuilys parašė:

    Ką čia įrašinėjant sudaro tą problema šimtą metų o tik dabar pradėjo dejuot kada atsibudo,kad reklamuojami paremia tą problema o kapitalistinę valdžia pati to norėjo kaip ir sovietai girtą tauta lengviau dulkint kaip ir merga ar bobutė nugyrdydavo ir dulkina tai dabar skinate savo vasius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto