Ambasadorė Norvegijoje: skyrėme visas pajėgas padėti Gabrieliui

Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Vasario 10 dieną Norvegijoje numatomas Socialinių reikalų komiteto posėdis dėl septynmečio Lietuvos piliečio Gabrieliaus B. globos teisių. Kartu su biologine berniuko motina posėdyje sieks dalyvauti ir Lietuvos diplomatai Norvegijoje.

Informacija su institucijomis nesidalina

Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus teigimu, mūsų šalies diplomatų pastangos padėti susigrąžinti Gabrielių B. didžiąja dalimi priklausys nuo jo motinos Gražinos Leščinskienės sprendimų, nes Norvegijos vaiko teisių apsaugos tarnyba ginčų metu bylos šalimis laiko tėvus bei vaikus ir informacija su kitomis institucijomis nesidalina.
„Kadangi tik mama gali kreiptis į institucijas ir kažko prašyti ar siūlyti, (vasario, – ELTA) 10 dieną buvo planuotas Socialinių reikalų komisijos posėdis (Norvegijoje, – ELTA). Mes siūlėme mamai, kad ji parašytų prašymą, kad galėtų ambasados darbuotojai dalyvauti kaip stebėtojai“, – LRT laidoje „Dėmesio centre“ sakė ministras.

Galima skųsti teismui

Lietuvos ambasadorė Norvegijoje Izolda Bričkovskienė teigia susitikusi su Gabrieliaus mama ir aptarusi tolesnių veiksmų planą. Ambasadorės teigimu, jeigu komisija vis dėlto nuspręstų septynmetį patikėti globėjams iš Norvegijos, tokį nuosprendį dar galima būtų skųsti teismui. Lietuvos vaiko teisių apsaugos kontrolierės Editos Žiobienės teigimu, egzistuoja ir teisinė galimybė Gabrieliui į Lietuvą grįžti pas senelę, kuriai globos teisės nėra apribotos.

Apribotos teisės

ELTA primena, kad Norvegijoje gyvenančiai G. Leščinskienei pernai balandį buvo apribotos motinystės teisės, Norvegijos mokyklai įtarus, kad berniukas seksualiai fantazuoja. Esą nesulaukusi jokios oficialios pagalbos, moteris kreipėsi į savo brolį, kad šis Gabrielių išgabentų į Lietuvą, kur motinystės teisės jai nėra apribotos. Bėglius sustabdė Švedijos pareigūnai, tačiau apie jų šalyje esantį nepilnametį Lietuvos pilietį URM Vilniuje nebuvo informuota, o Gabrielius buvo grąžintas atgal į Norvegiją Lietuvos diplomatams taip pat nežinant.

One Reply to “Ambasadorė Norvegijoje: skyrėme visas pajėgas padėti Gabrieliui”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Tai gal mažai skiriate dėmesio,kad berniukas ne su tėvais? Kas už viso to slypi,kad grobiami Lietuvos vaikai?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto