Amžinybėn išėjusius kolegas veteranai prisiminė ne tik maldoje

Po šv. Mišių bažnyčioje – susirinkusieji pagerbti į amžinybę išėjusių pareigūnų – jų kolegos,
artimieji ir Mišias laikę kunigai.

Jau penktus metus Lietuvos policijos veteranų asociacijos (LPVA) Mažeikių filialo nariai, pakvietę amžinybėn išėjusių kolegų artimuosius, susitinka Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje.

Tradicija gimė pačioje pradžioje

Šiemet šv. Mišias už kolegas – buvusius pareigūnus – aukojo Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos klebonas Gintaras Lengvinas ir vikaras Antanas Mačius.
Maldos metu buvo paminėtas 91-as buvęs teisėtvarkos pareigūnas, palikęs šį pasaulį, bet likęs kolegų atmintyje ir širdyse.
Pasak filialo vadovės Danutės Mockienės, tradicija pagerbti ir prisiminti mirusius kolegas gyvuoja nuo pat filialo veiklos pradžios.

„Iš pradžių laikėmės tradicijos lapkričio 1-ąją aplankyti kapus, uždegti po žvakutę. Tačiau tai buvo sunku. Galėdavome susirinkti tik keli filialo nariai, uždegdavome po penkiasdešimt žvakučių, tačiau ir tai užtrukdavo nuo ryto iki vakaro, lankant įvairias rajono kapines. O kur dar buvę kolegos, kurie palaidoti kituose rajonuose“, – kalbėjo D. Mockienė.

Pakvietė į šv. Mišias

Prieš penkerius metus buvo nuspręsta susiburti į Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčią šv. Mišių, pakviesti mirusių kolegų artimuosius, po maldos pabūti kartu. Šiemet pirmą kartą maldos metu buvo įvardinti visų mirusių pareigūnų vardai ir pavardės.

„Į savo sąrašą buvau surinkusi nemažai mirusių pareigūnų pavardžių, Jonas Sketrys jį dar papildė. Skaudu, kad šiais metais netekome buvusio kolegos Vytauto Gedvilo“, – „Santarvei“ sakė filialo vadovė D. Mockienė.
Po šv. Mišių jaunieji bažnyčios choristai su mokytojomis giedojo ne tik bažnyčioje, bet ir parapijos salėje, kur veteranai bendravo, dainavo, prisiminė kolegas, tarnybos draugus.

Dalijosi prisiminimais

Karšta arbata, pyragaičiai, buvimas vieniems šalia kitų, išėjusiųjų pagerbimas ir prisiminimas trumpame iš senų nuotraukų sukurtame filme – taip vyko tradicinis atsargos pareigūnų vakaras.
D. Mockienė pasakojo, kad filme – po penkias ar šešias nuotraukas iš išėjusių amžinybėn pareigūnų šeimų albumų, jie užfiksuoti savoje aplinkoje, linksmi, tokie, kokie buvo.

Parapijos salėje veteranai dalijosi prisiminimais apie buvusius kolegas.

„To skausmo yra ir taip daug, mes norėjome prisiminti juos su džiaugsmu, prisiminti jų pajuokavimus, juos gyvus. Geri prisiminimai, pasakojimai ir laikas kartu tirpte ištirpo. Manau, kad mes, apie keturiasdešimt susirinkusiųjų, tradiciškai rinksimės ir kitais metais. Juk kas kitas, jeigu ne mes patys, galime išsaugoti jų atminimą“, – sakė filialo vadovė.

Šiuos metus LPVA Mažeikių filialo nariai palydės kalėdiniame susibūrime – su kolegomis iš kitų asociacijos filialų ir savo šeimų nariais. Tame renginyje bus pažymėta ir filialo 15 metų sukaktis.
Nuotr. iš LPVA Mažeikių filialo archyvo

One Reply to “Amžinybėn išėjusius kolegas veteranai prisiminė ne tik maldoje”

  1. Netektys neišvengiamos visiems parašė:

    bet prarasta garbė, nepriekaištinga reputacija, korupciniai susitarimai, uždengimai, kyšiai atsimenami visiems laikams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto