Anestetikai gali sukelti galvos skausmus

Kodėl nuskausminamieji turi tokį neigiamą poveikį, nežinoma. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Didžiosios Britanijos gydytojai teigia, kad per dažnas nuskausminamųjų (anestetikų) vartojimas gali sukelti galvos skausmus. Pasak jų, vaistų sukeltus galvos skausmus kenčia maždaug milijonas Didžiosios Britanijos gyventojų, pranešė BBC.

Gydytojai teigia, kad pacientai patenka į užburtą ratą, nes dėl galvos skausmo vartoja anestetikus, skausmui sustiprėjus geria dar daugiau vaistų, ir nuo to savijauta vis blogėja. Keliose šalyse atlikti tyrimai rodo, kad nuo tokių galvos skausmų kenčia apie 1–2 proc. žmonių, tačiau Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, šis skaičius beveik siekia 5 proc.
Kodėl nuskausminamieji turi tokį neigiamą poveikį, nežinoma. Britų gydytojai teigia, kad problema atsiranda, kai žmogus nuo 10 iki 15 dienų per mėnesį galvos skausmui malšinti vartoja vaistus. Tuomet vaistai tampa skausmo priežastimi.
Didžiosios Britanijos gydytojai raginami tokiems pacientams liepti nedelsiant nutraukti anestetikų vartojimą. Dėl to apie mėnesį pacientams teks kankintis ir bandyti palengvinti skausmą alternatyviais būdais, pavyzdžiui, akupunktūra. Bet galiausiai savijauta turėtų pagerėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto