Ant policijos automobilių – lipdukai „Aš neimu kyšio“

Jeigu dėl kyšio davimo pradedamas ikiteisminis tyrimas, o šis faktas buvo nustatytas viename iš pažymėtų automobilių, ant jo galinio stiklo bus priklijuojamas antras lipdukas „Pagautas, siūlant kyšį“. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Mažeikiškiai policininkai įsijungė į korupcijos prevencijos akciją „Aš neimu kyšio“. Tokiais lipdukais paženklinta penkiolika mažeikiškių pareigūnų tarnybinių automobilių.

Akcija – neterminuota

Socialinę akciją, kurios metu ant policijos tarnybinių automobilių klijuojami lipdukai „Aš neimu kyšio“, vykdo šalies Policijos departamentas kartu su Vilniaus Lietuvos tūkstantmečio Rotary klubu. Prievartos pareigūnams nėra. Norintieji prisidėti parašu deklaruoja, kad sutinka dalyvauti akcijoje ir prisiklijuoti lipduką ant tarnybinio automobilio.
„Manau, pačiame lipduke išdėstyta akcijos esmė. Tikslas – ne pagauti duodant kyšį, bet prevenciškai įspėti potencialų kyšio davėją, kad už tokį nusikaltimą yra baudžiama ir gresia nemalonumai“, – paaiškino rajono Policijos komisariato viršininko pavaduotojas Talidas Ostrauskas.
Akcijos trukmė neterminuota. Jeigu dėl kyšio davimo pradedamas ikiteisminis tyrimas, o šis faktas buvo nustatytas viename iš pažymėtų automobilių, ant jo galinio stiklo bus priklijuojamas antras lipdukas „Pagautas, siūlant kyšį“. Kuo daugiau tokių lipdukų bus ant galinio stiklo, vadinasi, tuo daugiau kyšininkų buvo nustatyta.

Pažymėta penkiolika automobilių

Lipdukus „Aš neimu kyšio“ trečiadienio rytą patrulių būrio vadas Nerijus Gurauskas užklijavo ant keturių patrulinių bei vienuolikos apylinkės inspektorių naudojamų ir policijos skiriamaisiais ženklais pažymėtų automobilių.
Pasak T. Ostrausko, komisariatas turi ir daugiau tarnybinių automobilių, tačiau jie pastovių patruliavimo funkcijų neatlieka, todėl lipdukais ir nebus pažymėti.
Pernai rajono Policijos komisariate buvo padėti du ikiteisminiai tyrimai dėl bandymo papirkti policijos pareigūną, šiemet tokių faktų dar neužfiksuota. Už bandymą papirkti pareigūną gresianti didžiausia bausmė – laisvės atėmimas iki ketverių metų.

4 Atsakymai į “Ant policijos automobilių – lipdukai „Aš neimu kyšio“”

 1. NUSKASMINTAS parašė:

  Nebuvo lpduko bet ir pinigu neeme

 2. Tadas parašė:

  Lipduke turi būti parašyta „Aš neimu kyšio ir dirbu už dyką, o mano vaikai maitinasi iš konteinerių“.

 3. XXX parašė:

  Čia tie lipdukai tik mulkinti žmonems akis,užtenka keliu policijoje tureti bent viena pažystama pareiguna ir iššisuksi nuo baudos 100%,ir bus sušnekami pareigunai,net juoka kelia tokie parašymai per praeitus metus du tik siule kyšius,o visi kiti tylejo ir lauke kol bus surašytas protokolas,žmones ir aukštuosius baige,kaip tokiasnesamones patinka ir rašyt ir sakyt:)))

 4. Ingrida parašė:

  Lipdukai dar nieko nereiškia. Kad policininkas neima kyšio- turi būti savaime suprantama ir be lipdukų. Na bet jei pažymėti policininkai neims kyšio – puiku. Belieka tokiais ar panašiais (pvz.: aš neplaunu pinigų, taupau lėšas, esu sąžiningas :)))) lipdukais „apdovanoti“ ir kitus tarnautojus… Gaila, kad prireikia tokių lipdukų… Etikėčių visuomene patapsim.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto