Antikorupcijos komisija aptarė veiklos ataskaitą

Į posėdį aptarti praėjusių metų veiklos susirinko visi penki Antikorupcijos komisijos nariai. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Savivaldybės Tarybos Antikorupcijos komisijos pirmininkė Laimutė Kačerauskienė jos nariams pristatė pirmąją ataskaitą. Komisija didelių pastabų neturėjo ir nutarė ją teikti Savivaldybės merui.

Aiškinosi skundus

Komisija praėjusiais metais rinkosi tris kartus. Pirmajame posėdyje buvo išrinkti komisijos vadovai, kituose – svarstyti mažeikiškių skundai.
Ypač daug darbo komisija turėjo nagrinėdama Virginijaus Sungailos skundus dėl galimos korupcijos skiriant lėšas viešajai įstaigai „Mažeikių sporto centras“.
Komisija, išklausiusi įvairius atsakingus asmenis, ištyrusi krūvas dokumentų, įstaigos veikloje korupcijos apraiškų nenustatė.
Tik pagal vienos mažeikiškės skundą dėl neskaidrios ūkinės-finansinės veiklos sodų bendrijoje „Rasa“ nutarta kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją, kad atliktų finansinės veiklos auditą.

Aptartos veiklos sritys

Komisijos nariai aptarė, kaip ateityje geriau organizuoti darbą, į ką labiau kreipti dėmesį. Buvo nutarta atlikti gyventojų apklausą dėl korupcijos.
Išsiaiškinus, kur, jų nuomone, labiausiai klesti korupcija, pasiaiškinti, kokios nurodytose įstaigose, institucijose taikomos prevencijos priemonės.
„Komisijos vienas iš uždavinių – užkirsti kelią kyšininkavimui, papirkimui, atskleisti nusikalstamas veikas viešojo administravimo sektoriuje, teikiant viešąsias paslaugas“, – „Santarvei“ teigė komisijos pirmininkė L. Kačerauskienė.

3 Atsakymai į “Antikorupcijos komisija aptarė veiklos ataskaitą”

 1. Tiesa parašė:

  Iš tikrųjų ten turi būti Mažeikių sporto centras. Tenka pripažinti klaidą, ištaisysime.

 2. Daiva Šideikienė parašė:

  Šiame straipsnyje korespondentė Birutė Rudokienė pažymi ,, Ypač daug darbo komisija turėjo nagrinėdama Virginijaus Sungailos skundus dėl galimos korupcijos skiriant lėšas viešajai įstaigai „Mažeikių autobusų parkas“. Kodėl korespondentė B.Rudokienė parašė tikrovės neatitinkančią informaciją , manau ,kad tai geriausiai žino tik ji pati, šio straipsnio rašytoja.

  Šio straipsnio skaitytojus turiu informuoti , kad Antikorupcijos komisija nenagrinėjo pil. V. Sungailos skundų dėl galimos korupcijos skiriant lėšas viešajai įstaigai „Mažeikių autobusų parkas“, o nagrinėjo skundus dėl galimos korupcijos skiriant lėšas VšĮ ,,Mažeikių sporto centras“ , kurios vienas iš dalininkų buvo ir tikriausiai dar yra rajoninio laikraščio ,,Santarvė“ savininkas Alvydas Balčiūnas.

  Šiandieniniame Antikorupcijos komisijos posėdyje buvo kalbėta apie VšĮ ,,Mažeikių sporto centras“ veiklą. Šios komisijos pirmininkė L.Kačerauskienė pareiškė, kad šios įstaigos veikloje korupcijos apraiškų nenustatyta.

  Būtent, kabant apie Antikorupcijos komisijos veikos atasakaitą Antikorupcijos komisijos nariams priminiau, kad 2011-09-28 įvykusiame Antikorupcijos komisijos posėdyje , balsavome už tai , kad ,, susipažinti su visų institucijų išvadomis dėl VšĮ ,,Mažeikių sporto centras“ veiklos.“ Tuo metu , P.Petrošius pats klausė, ar Komisija nori visko: ir 2008 m, 2009 m. ir 2010 m. ,o A.Balčiūnas sutiko duoti nuo pat įstaigos veiklos pradžios, todėl prie visų prašomų institucijų išvadų ,Antikorupcijos komisijos pirmininkės L.Kačerauskienės paprašiau , kad būtų galima gauti ir susipažinti su VšĮ ,,Mažeikių sporto centras“ atsakaita ir už 2011m. Ne tik aš , bet pasirodo ir kiti Antikorupcijos komisijos ( bent jau patys tai patvirtino) nariai nėra susipažinę su visomis institucijų išvadomis, kurios buvo pateiktos dėl VšĮ ,,Mažeikių sporto centras“ veiklos.

  Nors Antikorupcijos komisijos nariai priėmė sprendimą nagrinėti anoniminius skundus , tačiau mano 2011 m. spalio mėn. 4 dieną pateikto rašto dėl 2011m. VšĮ ,, Mažeikių sporto centras“ skiriamų 1880 tūkst. litų lėšų . Šio pateikto rašto Antikorupcijos komisija dėl man nežinomų priežasčių nenagrinėjo.

  Aišku, jog šiandien įvykusiame Antikorupcijos komisijos posėdyje Komisijos pirmininkei L.Kačerauskienei jau antrą kartą (pirmą kartą 2012-02-23 ) priminiau ir klausiau, kodėl nebuvo nagrinėtas mano 2011 m. spalio mėn. 4 dieną pateiktas raštas Dėl VšĮ Mažeikių sporto centras“ skiriamų lėšų iš savivaldybės biudžeto. Šiandien dar kartą pirmininkė pažadėjo pateikti atsakymą dėl neišnagrinėto rašto.

  Kadangi , dar praeitoje kadencijoje , kai Antikorupcijos komisijos pirmininke buvo L.Nagienė liko nepateiktas atsakymas, kodėl verslininkams iš mokesčių mokėtojų lėšų yra apmokama už detaliojo plano rengimą. Konkretus atvejis, kai iš mokesčių mokėtojų lėšų buvo sumokėta pagal UAB ,, Eglitana“ pateiktą prašymą ruošti detalųjį planą , adresu Strazdelio g.1. Šiuo metu šioje vietoje yra statomas naujas prekybos centras.

  2011m. Antikorupcijos komisijos pirmininkė L.Kačerauskienė pažadėjo , kad atsakaita merui bus pateikta su atitinkamais papildymais dėl VšĮ ,,Mažeikių sporto centras“ .

 3. Komentatorius parašė:

  Gerai, pamėginkim pakomentuoti straipsnį, kuris vadinasi „Verslui – lengvata, biudžetui – skylė“.

  Nors rašymo stilius kiek priminė blog’erių įrašus, bet tiek to. Akivaizdu, kad veikia interesas. Pats blogiausias iš visų įmanomų dalykų, kuriuos gali priimti valdžia – mokesčių mažinimas. Ką jau ką, bet šį dalyką reikia svarstyti paskutinėje vietoje, siekiant subalansuoti biudžetą. Bandant tokį mokesčio mažinimą grįsti Orlen teikiama nauda miestui – netikslinga. Čia galima bandyti abejoti, kas pirmiau atsirado: susitarimas padėti miestui mainais už mokesčio sumažinimą, ar mokesčio sumažinimas inspiravo gamyklos pagalbą miesto tvarkymui. Kažkaip būčiau linkęs tikėti pirmuoju variantu.

  Šiek tiek apmaudu, kad tokie sprendimai priimami. Užsukamas kranelis, iš kurio bėga visiems reikalingas vanduo. Netikiu, kad sprendimus priimantys žmonės yra tokie buki, kad to nesuprastų. Todėl galima pamatyti kaip interesai veikia politiką ir kaip priimami reikalingi sprendimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto