Antikorupcijos komisija riboja informaciją

Antano Janušonio piešinys

Antikorupcijos komisijos nuostatuose rajono politikai įtvirtino ribojimą gauti informaciją. 

Tokį pažeidimą Vyriausybės atstovo Telšių apskrityje institucija nustatė tik gavusi skundą. Savivaldybei siūloma pakeisti arba panaikinti teisės aktų neatitinkantį dokumentą.
Praėjusių metų rugsėjo mėnesį Savivaldybės taryba patvirtino naujus Antikorupcijos komisijos nuostatus. Be kitų naujų punktų, jame atsirado ir reglamentuojantis gauti informaciją.
„Komisijos nariai gali susipažinti su posėdžio protokolu ir pateikti savo pastabas bei pasiūlymus. Pateiktas pastabas išnagrinėja komisijos posėdžio pirmininkas. Posėdžių protokolai nekopijuojami. Protokolų išrašai pakartotiniam naudojimui nerengiami“, – skelbiama nuostatuose.
Tačiau šiam draudimu dvelkiančiam punktui neduota ilgai gyvuoti, nes jį Vyriausybės atstovo institucijai apskundė Tarybos narė Daiva Šideikienė.
Savivaldybės meras ir Taryba gavo Vyriausybės atstovės Telšių apskrityje Loretos Bagdonavičienės teikimą, kuriuo siūloma šį punktą pakeisti arba panaikinti. Reaguoti į praėjusių metų gruodžio 20 dienos teikimą mažeikiškiai privalo ne vėliau kaip per vieną mėnesį.
Vyriausybės atstovė nurodė, kad mažeikiškių politikų Antikorupcijos komisijos veiklos nuostatuose įtvirtinta norma prieštarauja įstatymų nuostatoms.
Kokius teisės aktus ir kaip pažeidė nuostatas kūrusi darbo grupė ir kokios dėl to kilo politinės peripetijos, skaitykite antradienio „Santarvėje“. 

8 Atsakymai į “Antikorupcijos komisija riboja informaciją”

 1. ateiviui parašė:

  bėda, kai pabandai patarkuoti, tai daug labai užtarėjų atsiranda

 2. Kostas parašė:

  Manau ,Kačerauskienei nereikėjo pasirašyti konfidencialumo pasižadėjimo , nes surinkta medžiaga apie UAB ,,Mažeikių autobusų parką“ jai buvo duota uždaryta seife , o raktą nuo seifo turėjo koks nors socialdemokratas .

 3. ateivis parašė:

  Visa bėda, kad mažeikiškiai išsirenka asilus, o po to bijo jiems ausis „pakarpyti“ ir subines ištarkuoti. Kol gyventojai tik žiūri ir nieko nedaro, tai šie asiliukai greitai patampa „proto bokštais“, „kiborgais“ , „kietais riešutėliais“ ir netgi …“šventuoliais“

 4. Jonas parašė:

  Ar dar nematot kad per šios valdančiosio koalicijos gyvavimą yra didžiausia korupcija ir pinigų grobstymas, kad jiems palankiau būtų keičia nuostatus, tai ir vėl važiuoja toliau, o antikorupsijos komisijos pirmininė, tai valdžios įrankis

 5. Daiva Šideikienė parašė:

  Norint susipažinti su surinkta medžiaga apie UAB ,,Mažeikių autobusų parką“ Antikorupcijos komisijos pirmininkė L.Kačerauskienė, iš manes pareikalavo pasirašyti ,,konfidencialumo pasižadėjimą“ apie kurį nebuvo užsiminta nei Tarybos veiklos reglamente , nei Antikorupcijos komisijos veiklos nuostatuose.
  Kažkodėl nei buvusiam Tarybos nariui A.Šemetai ( šiuo metu dirba savivaldybės kontroliuojamoje įmonėje UAB ,,Mažeikių autobusų parkas“ ) nei pačiai Antikorupcijos komisijos pirmininkei L.Kačerauskienei nereikėjo pasirašyti ,,konfidencialumo pasižadėjimo“ renkant ir/ar susipažįstant su gauta ,,konfidencialia“ medžiaga apie UAB ,, Mažeikių autobusų parką“.
  Tokio turinio atsakymą ,, Į paklausimą dėl konfidencialumo pasižadėjimo‘‘ Antikorupcijos komisijos pirmininkė L.Kačerauskienė:
  ,,1.Buvęs tarybos narys A.Šemeta nepasirašė konfidencialumo pasižadėjimo , nes jis nepareiškė noro susipažinti su UAB ,,Mažeikių autobusų parkas’’ atlikto audito medžiaga.
  2.Antikorupcijos komisijos pirmininkė nepasirašė konfidencialumo pasižadėjimo , nes vadovaujantis Mažeikių rajono savivaldybės tarybos patvirtintu 2008m. gruodžio 19d. sprendimu Nr.T1-379 ,, Mažeikių rajono savivaldybės Antikorupcijos komisjos veiklos nuostatai‘‘ p.7.1 ,,komisija turi teisę gauti reikalingą informaciją iš Savivaldybės administracijos struktūrinių ir struktūrinių teritorinių padalinių , kitų savivaldybės administravimo subjektų, savivaldybės kontroliuojamų įmonių‘‘ Nuostatuose nėra numatytos atskirų komisijos narių teisės. Tai reiškia ,kad komisija kaip kolektyvinis organas priima sprendimą kreiptis dėl informacijos . Šiuo atveju dėl informacijos kreipiasi ir ją gauna komisijos Pirmininkas.‘‘ Pasirašė Antikorupcijos komisijos pirmininkė L.Kačerauskienė.
  Įdomu, ar pati Antikorupcijos komisjos pirmininkė L.Kačerauskienė ruošė tokį atsakymą , ar prie to darbo prisidėjo ir savivaldybės juristas M.Norbutas? Įdomu ,kaip ,,konfidencialią‘‘ informaciją (medžiagą) apie savivaldybės kontroliuojamą įmonę UAB,, Mažeikių autobusų parkas‘‘ pirmininkė L.Kačerauskienė galėjo laikyti namuose …ir/ar nešiotis su savimi? Manau , kad daugiau kaip pusę tos ,,konfidencialios medžiagos‘‘Antikorupcijos komisijos pirmininkė jau gali būti ir pametusi.

 6. :)) parašė:

  Ot politikai….Jei du politikai susitiko salia jau antikorupcine komisija turi buti,o ta komisija atsiskaito komisijai kovojanciai pries korupcija?:) ir t.t. ir pan. Zodziu kuo daugiau komisiju-tuo didesne korupcija:))

 7. reikia skųsti prokuratūrai parašė:

  reikia skųsti prokuratūrai. tokie „vadų“ veiksmai turi turėti baudžiamąjį persekiojimą.

 8. gėda parašė:

  „raudonieji“ (ir buvę KPSS) ilgus metus nebaudžiami ir kvailindami (bei mulkindami) rinkėjus įsigalėjo Mažeikių rajone ir tvarkydamiesi, kaip kuriam patinka net neraudonuoja. GĖDA!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto