Antikorupcijos komisijoje – mokyklinių spintelių ir politikų išmokų klausimai

Autorės nuotraukoje (iš kairės) Antikorupcijos komisijos pirmininkas Jonas Jurkus pritarė Virginijui Sungailai, kad reikėtų peržiūrėti išmokų tarybos nariams tvarką.

Trečiadienį vykusiame Antikorupcijos komisijos posėdyje politikai nemažai laiko skyrė į darbotvarkę neįtrauktiems klausimams. Atkreiptas dėmesys ir į „Santarvės“ publikacijoje „Tūkstančiai kilometrų – lankant rinkėjus?“ pateiktą informaciją apie Savivaldybės tarybos narių išlaidavimą.
Posėdyje prisiminta ir pastaruoju metu eskaluojama tema apie mokyklines spinteles.

Daugiau nei minimalus atlyginimas

Priminsime, kad „Santarvė“ bandė suskaičiuoti, kiek rajonui kainuoja į savivaldą išrinkti tarybos nariai. Paaiškėjo, kad galimybe gauti išmokas praėjusiais metais pasinaudojo 19 tarybos narių iš 25, turinčių tokią teisę. Tik šeši politikai neprašo jokių kompensacijų.
Kai kurie tarybos nariai per aštuonis mėnesius spėjo į savo sąskaitas susižerti ir nuo tūkstančio iki vos ne 3 tūkst. eurų. Tiesa, ne už bet ką, o už tarybos nario darbui išleistas kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto asmenines lėšas. Ir tam jie per mėnesį gali gauti po 0,3 vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio, šiuo metu – 395 eurus arba beveik trisdešimt eurų daugiau nei „į rankas“ uždirba kasdien į darbą einantis ir minimalią algą gaunantis žmogus.
Ir tai dar ne viskas. Paaiškėjo, kad didžiausia dalis išmokų „atsiduria“ kuro bakuose…

Kilo daug klausimų

„Santarvės“ pateikta informacija nepraslydo pro tarybos nario Virginijaus Sungailos, neimančio jokių kompensacijų, akis. Antikorupcijos komisijos posėdyje jis pareiškė, kad dėl kai kurių tarybos narių neaiškaus išlaidavimo oficialiai prašysiąs pradėti tyrimą.
Politikui užkliuvo tai, kad prasčiausiai posėdžius lankantis tarybos narys Jonas Žičkus pasiima daugiausiai išmokų.
„Gerai kelia klausimą. Praleido posėdžius, prastai juos lanko – ir išmokos turėtų būti mažesnės. Negražiai atrodo, kad daug posėdžių praleidęs tarybos narys tokią pinigų sumą (2840 eurų – B. R.) gauna“, – teigė V. Sungailą palaikantis Jonas Jurkus.
Jis pasiūlė pakeisti Tarybos veiklos reglamentą, kad nekiltų neaiškumų.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

5 Atsakymai į “Antikorupcijos komisijoje – mokyklinių spintelių ir politikų išmokų klausimai”

 1. pamąstymui parašė:

  Jei žmogus visą sąmoningą savo gyvenimą dirba,moka valstybei mokesčius ir tik savo protu pasiekia tam tikras aukštumas,kodėl jį reikia dubasinti,kad už darbą gauna tam tikrą atlygį.(Tik belangėje nemokamas pragyvenimas nusižengėliui)Bet galimai tai būtinai užkliūna būtent tiems,kurie labiau linkę į trano gyvensena bičių avilyje – nieko naudingo neveikiu,bet visuomenės sukurtais produktais sėkmingai naudojuosi.

 2. Anonimas parašė:

  Dzyvų dzyvai, kokie mes teisuoliai. Peržiūrėjau skelbtą išlaidų sąrašą. Kur problema, jei buvo skirti pinigai, tai ir buvo vienaip ar kitaip panaudoti, nes kiekvienas iš tų žmonių per gyvenimą sukurė kažkokią pridėtinę vertę:dirbo,mokėjo mokesčius, įgyvendino įvairias veiklas, rūpinosi šeima ir nebuvo jos išlaikytiniu, kažką darė, kad butų visiems gyvent geriau. O čia pyst – pilypas iš kanapių. Viską žino. Ale iš kur tokia patirtis?

 3. Anonimas parašė:

  O šv. Petrai su visais petriukais. Nesulaukiu rinkimų į Seimą. Tikrai balsuosiu už songalį, bet galvoju iš kur jis gaus tiek spigliuotos vielos apjuost Lietuvai?
  Būtų dat vienas klausimas, ar reikalinga sveikatos pažyma iš psichiatro norint būti tarybos sr Seimo nariu. Žadu eiti į politiką. Ai, dar tikriausiai, išsilavinimas nebūtinas, darbo stažas taip pat. Ką veikiu gyvenime? Ale nieko, skundus rašau, intrigas kuriu, kartais draugus „priduodu“, bet šiaip dažniausiai visus kas juda… Ai, tai sakot nereikia pažymos iš psichiatro? Kažkodėl taip ir galvojau

 4. Pataisau parašė:

  Noras ne pasiparinti bet pasipiarinti…. Vienok „ENTELEKTUALAI“…

 5. Anonimas parašė:

  Keistuoliai…Jurkus,Sungaila patys taryboje dalyvavo nustatant galimas tarybos nario išmokas ir pradeda ieškoti sliekų po asfaltu.Jeigu taip nustatyta norminiuose dokumentuose,reiškia tai visiškai teisėta,nu nebent yra noras „pasiparinti“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto