Antikorupcijos komisijos veiks ir savivaldybėse

ELTOS nuotrauka

Antikorupcijos komisijos turės būti įsteigtos ir savivaldybėse. Prievolę savivaldybėms sudaryti antikorupcijos komisijas, nustatyti jų sudarymo tvarką ir kompetenciją korupcijos prevencijos ir kontrolės srityje įteisino Seimas, priėmęs Vietos savivaldos įstatymo pataisas.

Įstatyme įtvirtinta, kad savivaldybių antikorupcijos komisijos reglamento nustatyta tvarka savivaldybės tarybos ar mero iniciatyva dalyvauja atliekant savivaldybės institucijų parengtų teisės aktų projektų antikorupcinį vertinimą. Jos dalyvaus rengiant kovos su korupcija programas ir teiks išvadas savivaldybės tarybai dėl šių programų ir jų įgyvendinimo; nagrinės savivaldybės bendruomenės narių, valstybės institucijų, gyvenamųjų vietovių bendruomenių ar bendruomeninių organizacijų atstovų siūlymus ir pastabas dėl kovos su korupcija priemonių vykdymo.
Komisijos turės informuoti visuomenę apie savo veiklą, vykdomas korupcijos prevencijos priemones savivaldybėje, taip pat apie kovos su korupcija rezultatus. Jos atliks ir kitas funkcijas, susijusias su savivaldybėje įgyvendinama valstybės politika korupcijos prevencijos srityje.
Įstatymo pataisos priimtos už balsavus 74, nė vienam nebuvus prieš, susilaikius vienam Seimo nariui. Jos įsigalios šių metų liepos 1 d.

One Reply to “Antikorupcijos komisijos veiks ir savivaldybėse”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Saunu! Senai reikejo. Tik ar duos teigiama rezultata? Savas tarp savu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto