Antrinės žaliavos išvežamos ne pagal grafiką, o pagal poreikį

Gyventojai įstikinę, kad antrinės žaliavos turėtų būti vežamos pagal konkretų grafiką. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Gyventojai piktinasi, kad žlugdoma iniciatyva rūšiuoti buitines atliekas. Pasak jų, specialūs popieriaus, plastmasės ir stiklo konteineriai stovi perpildyti, nėra konkretaus jų išvežimo grafiko.
Komunalininkai teigia, kad atliekos iš miesto išvežamos pagal poreikį, o ne pagal grafiką.

Stovi perpildyti

Jau kelerius metus daugelyje miesto daugiabučių namų kiemų stovi specialūs konteineriai antrinėms žaliavoms: popieriui, plastikui ir stiklui rinkti. Juos įrengiant buvo tikimasi, kad gyventojai įpras rūšiuoti atliekas.
Dalis mažeikiškių taip ir elgiasi, tačiau juos piktina, kad minėtieji konteineriai stovi perpildyti net po kelias savaites, antrinių žaliavų niekas neišveža.
Tai esą neigiamai atsiliepia gyventojų nusiteikimui toliau rūšiuoti buitines atliekas.

Veža pagal poreikį

UAB „Mažeikių komunalinis ūkis“ direktorius Andrius Noreika „Santarvei“ sakė, kad iš daugiabučių namų atliekų surinkimo aikštelėse stovinčių konteinerių buitinės atliekos išvežamos kiekvieną dieną.
„Mieste atskirų grafikų nėra. Tiek buitinės, tiek antrinių žaliavų atliekos iš konteinerių išvežamos tuomet, kai yra pripildyti konteineriai.
Buitinių atliekų konteineriai prisipildo kasdien, todėl jie išvežami kiekvieną dieną, o antrinių žaliavų konteineriai prisipildo lėčiau. Todėl paprastai jie išvežami pagal poreikį, du kartus per mėnesį. Vasarą kartais tenka juos išvežti ir dažniau“, – paaiškino A. Noreika.

Veža atskirai

Dažniau vežti antrines žaliavas, pasak komunalininkų vadovo, būtų per brangu.
„Dėl vieno pripildyto konteinerio siųsti transporto priemonę neapsimoka. Kiekvieną antrinės žaliavos rūšį renkame atskirai. Jei greičiau pildosi stiklo konteineriai, tai ir išvežame viso miesto pripildytus stiklo konteinerius. Jei plastmasės, tai tą dieną vežame plastmasę iš antrinių žaliavų konteinerių“, – sakė A. Noreika.
Direktorius patikino, kad antrinės žaliavos nėra sumaišomos. Žmones galbūt klaidina tai, kad antrinės žaliavos vežamos tomis pačiomis mašinomis kaip ir buitinės atliekos. Tačiau viena mašina renka tik vienos rūšies antrines žaliavas, nemaišydama jų su kitomis atliekomis.

Tenka perrūšiuoti

Surinktos antrinės žaliavos atvežamos į UAB „Mažeikių komunalinis ūkis“ teritorijoje esantį sandėlį. Čia jos dar kartą perrūšiuojamos.
„Išpylus antrines žaliavas paaiškėja, kad ne visi gyventojai tinkamai jas rūšiuoja. Todėl darbuotojams tenka iš naujo peržiūrėti, kas tinka perdirbti, o kas ne“, – kalbėjo A. Noreika.
Atrinktos žaliavos sudedamos į vadinamuosius „pakus“ ir išvažiuoja į perdirbimo fabrikus.
Pasak UAB „Mažeikių komunalinis ūkis“ direktoriaus, Mažeikiuose surenkamų antrinių žaliavų kiekiai nėra dideli, palyginti su didžiaisiais miestais.
Stiklo surenkama 120–130 tonų, popieriaus ir plastmasės – po keliasdešimt tonų per metus.

One Reply to “Antrinės žaliavos išvežamos ne pagal grafiką, o pagal poreikį”

  1. Valdas parašė:

    Tenka perrūšiuoti… Kas kitas, jei atliekų tvarkytojas turi užsiimti gyventojų švietimu kaip teisingai rūšiuoti atliekas. Tam yra įvairių priemonių ir būdų – žiniasklaida, atliekų tvarkytojo internetinė svetainė, bukletai, skrajutės, informacija ant konteinerių ir t.t. Reikia tik noro ;)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto