Antrosios pakopos pensijų fonduose sukaupta beveik 5,5 mlrd. litų

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kaupiančiųjų antrosios pakopos pensijų fonduose pernai padaugėjo beveik 50 tūkst. – sistemos dalyvių skaičius pasiekė 1,12 mln. asmenų, praneša Lietuvos bankas.

Gyventojų investicijos didėja

2013 m. rekordiškai per pastaruosius aštuonerius metus augo ir trečiosios pakopos pensijų fondų dalyvių skaičius, o nekilnojamojo turto fondai įsitvirtina tarp didžiausių Lietuvoje registruotų kolektyvinio investavimo subjektų pagal turtą.
Antrosios pakopos pensijų fonduose kaupiantys asmenys iki 2013 m. lapkričio 30 d. turėjo pasirinkti, kaip kaupti toliau – primokėti papildomai iš savo atlyginimo ir gauti papildomą skatinamąją valstybės įmoką, nieko nekeisti ar apskritai stabdyti įmokų į pensijų fondus mokėjimą.

Lėšas fonduose kaupia per milijoną gyventojų

Papildomai mokėti iš savo lėšų ir už tai gauti papildomą įmoką iš valstybės biudžeto nusprendė 352,5 tūkst. dalyvių, o 24 tūkst. asmenų nusprendė stabdyti įmokas ir toliau pensijai kaupti „Sodroje“.
2013 m. pabaigoje Lietuvoje veikė 28 antrosios pakopos pensijų fondai, kuriuose lėšas kaupė 1,12 mln. gyventojų. Per metus fondų dalyvių skaičius išaugo 4,61 procento. Kaupiančiųjų turtas 2013 m. padidėjo 636 mln. litų, arba 13,2 proc., iš jų 473,96 mln. litų pervedė „Sodra“, o sėkminga fondų investicinė veikla lėmė 162 mln. litų padidėjimą.
Iš viso antrosios pakopos pensijų fonduose praėjusių metų pabaigoje buvo sukaupta 5,44 mlrd. litų.

One Reply to “Antrosios pakopos pensijų fonduose sukaupta beveik 5,5 mlrd. litų”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Tik svarbu,kad jie niekur nedingtu!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto